برای اندازه گیری فاصله زمانی از تایمر استفاده مب کنند . در ادامه این مقاله به خرید تایمر دیجیتال می پردازیم .

تایمر چه عملکردی دارد ؟

برای خرید تایمر دیجیتال بدانید که تایمر مجموعه کلیدی کی باشد که از یک سری کنتاکت های باز و بسته تشکیل شده است . مکانیزم عملکرد تایمرها بدین شکل می باشد که با وصل جریان برق به منبع تغذیه آن ، بر اساس تنظیمی که روی آن صورت گرفته است و پس از مدت زمان تعیین شده عمل می کند .
کنتاکت های داخلی آن تغییر وضعیت می دهند ، به این صورت که کنتاکت های بسته آن باز و کنتاکت های باز آن بسته خواهند شد .

تایمر مکانیکی چگونه است ؟

برای خرید تایمر دیجیتال بدانید که مکانیزم کار تایمر مکانیکی مشابه ساعت زنگ دار مکانیکی می باشد ساده ترین و قدیمی ترین نوع تایمر مکانیکی ساعت قد بلند است که در آن یک مقدار ثابت شن و ماسه از طریق یک بازه باریک از یک محفظه به دیگری برای اندازه گیری یک فاصله زمانی تخلیه می شود .

قابلیت های تایمر

این محصول با قابلیت های مختلفی تولید شده است. برای مثال در برخی امکان طراحی چند برنامه هفتگی و روزانه وجود دارد . بدین ترتیب هر دستگاهی را می توان با خرید تایمر دیجیتال کنترل نمود. علاوه بر این ویژگی ذخیره سازی اطلاعات در زمان قطعی برق و بازیابی اطلاعات بر حافظه خارجی و نمایشگری که دارد را نیز دارا می شود.

این مصارف می تواند حالت عمومی تری پیدا کند و برای خاموش و روشن کردن پمپ آب ، کولر آبی ، پمپ هواساز ، دستگاه گرم کن آکواریوم و غیره داشته باشد.

برای استفاده صحیح از تایمر ها به همراه دستگاه یک کاتالوگ به زبان های فارسی و انگلیسی در اختیار خریدار گذاشته می شود تا استفاده مفیدی از دستگاه انجام شود.

توجه داشته باشید که نوع مکانیکی تایمر عمر کوتاه تری نسبت به نوع دیجیتالی دارد و به همین جهت خریداران این نوع نیز بسیار بیشتر است و همین امر بر مزایای خرید تایمر دیجیتال می افزاید.

تنظیم تایمر چگونه است ؟

تایمر ها معمولا یک بازه زمانی مشخص شده را تا صفر می شمارد . کلید های زمان دار که دارای ساز و کارهای اندازه گیری زمانی برای فعال سازی یک کلید هستند نیز گاهی تایمر نامیده می شوند .
در تایمر مکانیکی از ساعت کار برای اندازه گیر زمان استفاده می شود و این نوع تایمر معمولا با چرخاندن یک شماره به فاصله زمانی مورد نظر تنظیم می شود .

تایمر هيدروليكي

اين رله ها از سيستم هيدروليكي جهت تاخير در مدار استفاده خواهد شد . طرز كار آن به گونه ای است كه وقتي جريان برق به رله وصل مي شود ، مقداري روغن در داخل آن جابجا مي گردد .
براي بازگشت روغن به محل اوليه زماني لازم است كه اين زمان را به عنوان زمان تايمر در نظر مي گيرند خرید رله ssr را در مدارهاي مختلف به کار مي برند .

کاربرد تایمرها در کدام مکان ها است ؟

برای خرید تایمر دیجیتال باید از مکان های مورد استفاده از تایمر اطلاع داشته باشید .
مناسب برای کارگاه های صنعتی ، گلخانه ها ، مغازه و فروشگاه و سوپر مارکت ، مرغداری ها و گاوداری ها و هزاران جای دیگر که شما نیاز به روشن و خاموش کردن وسایلی هم چون لامپ و لوازم روشنایی و تابلو مغازه و ویترین و کولر یا وسایل گرمایشی و هزاران وسیله الکتریکی دیگر در زمان های دل خواه خواهید داشت .

خرید تایمر دیجیتال

یکی از انواع تایمرها ، تایمر های دیجیتالی هستند که اين تايمرها داراي يك كنتاكت باز و يك كنتاكت بسته می باشند .خرید تایمرهای آنالوگ ودیجیتال ساختمان داخلي آن از قطعات الكترونيكي هم چون آی سي و ترانزيستور تشكيل شده است .
یکی از ساده ترین راه ها برای کنترل دستگاه های برقی استفاده از کلید یا رله می باشد . به این ترتیب که هر زمان نیاز به خروجی داشته باشیم کلید را روشن کرده و در این صورت کلید را خاموش می نماییم .

کاربرد تایمر دیجیتال

اساس كار اين تايمرها براساس زمان شارژ و دشارژ خازن ها مي باشد . در اين تایمر ها مي توان با چرخاندن ولوم تنظيم زمان ، زمان مورد نظر را با تغيير زمان شارژ يا دشارژ خازن تغيير داد .
از تايمرهاي الكترونيكي براي تنظيم زمان هاي كم تر از ثانيه تا چندين ثانيه استفاده مي شود . در ساختمان اين تايمرها در ساده ترين نوع تايمر الكترونيكي در تايمر نوع خازني ، رله هنگامي وصل مي شود كه خازن شارژ بشود و ولتاژ دو سر آن برابر ولتاژ وصل رله گردد .
پس از وصل شدن رله ، بار ذخيره شده در خازن روي مقاومتي كه توسط كنتاكت باز رله به دو سر خازن وصل مي شود تخليه مي شود .
در اين نوع با تغيير ظرفيت خازن مي توان زمان تايمر را تنظيم كرد مدارها و اجزاي الكترونيكي استفاده شده است .

آشنایی با مجموعه آواصنعت

شما برای خرید تایمر دیجیتال می توانید به سایت آوا صنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید .