تایمر وسیله ای می باشد که وظیفه آن تنظیم مدت زمان مشخص بین دو عملکرد می شود . در ادامه این مقاله به خرید تایمر می پردازیم .

انواع تایمرها کدامند ؟

رله های زمانی یا تایمرها به دو دسته تقسیم می شوند آنالوگ و یا دیجیتال ، که در هر کدام از این دسته بندی تایمر نقش تاخیر در وصل و قطع را دارا می باشد .
تایمر های آنالوگ از اولین نوع این تایمر ها می باشند و کاربرد بسیار زیادی در صنعت دارند این تایمرها زمان سپری شده را نشان نمی دهند اما دارای چراغ هشدار دهنده می باشند .
در تایمر های دیجیتال که نسل بعدی تایمر های آنالوگ می باشد در ساختار این دستگاه از مدارات الکتریکی استفاده می شود و دارای صفحه نمایش می باشد .
در صفحه نمایش زمان تنظیم شده را به شما نشان می دهد و بر اساس مکانیزمی که برای اندازه گیری زمان دارد از آن استفاده می کنند .

مصارف تایمرها در چه مواردی می باشند ؟

این تایمر ها در کارگاه های صنعتی ، گلخانه ها ، فروشگاه ها و …که شما نیاز به روشن و خاموش کردن وسایلی مانند لامپ و لوازم روشنایی و غیره دارید مورد استفاده قرار می گیرد .
در خرید تایمر بدانید که این تایمر آنالوگ و دیجیتال در اصل به عنوان یک واسطه عمل می کنند و بین سیم کشی دستگاه های مورد نظر و جریان برق قرار می یگرند .
تایمر های برق به دلیل نیاز به سیم کشی ای که دارند حتما نیاز به وارد کردن برق دارد و در صورت عدم آشنایی به برق برای نصب این تایمر ها باید از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید .

مکانیزم کاری رله زمانی چگونه است ؟

رله ، کنتاکت ها را سوئیچ می کند و به محض رسیدن ولتاژ به کویل رله ، سیگنال خروجی را ارسال می کند . زمانی که تایمر سیگنال ورودی را دریافت می کند ، تایمر شروع به اندازه گیری می کند .
تایمر های دیجیتال و آنالوگ از مدارهای داخلی مختلفی برای محاسبه و اندازه گیری زمان بهره مند شده اند و بسیار دقیق می باشند و به همین دلیل دارای قیمت بسیار بالایی هستند .
یکی از ساده ترین راه ها برای کنترل دستگاه های برقی استفاده از کلید یا تایمر ها می باشند . به این صورت هر زمان که نیاز به خروجی داشته باشید کلید را روشن می کنید و کلید را خاموش می کنید .

خرید بهترین تایمر

شما در این مقاله با خرید تایمر آشنا شدید . تایمر ها دارای خروجی رله ای می باشند و مدل های گوناگونی دارند که مصارف متفاوتی را دارا می باشند .
شناخت و استفاده به جا از تایمر ها می تواند در پروسه های صنعتی بسیار مهم باشد . انتخاب یک تایمر مناسب می تواند به پیاده سازی مدارها ، سرعت مونتاژ و قطعات کم هزینه و ایمن منجر شود .
در برخی از کاربردها بعد از تحریک شدن کلید نیاز است تا خروجی بعد از مدتی فعال شود . در این شرایط باید از دستگاه تایمر استفاده کنید .
یکی از دستگاه های تایمر ، تایمر الکتریکی می باشد که دارای کنتاکت باز و یک کنتاکت بسته می باشند و ساختمان داخلی آن از قطعات الکترونیکی آی سی و ترانزیستور تشکیل شده است .
در کل باید بدانید که تایمر ها مجموعه کلیدی هستند که یک سیگنال ورودی را دریافت می کنند و بعد از گذشت یک زمان تاخیر ، یک سیگنال خروجی را به شما ارئه می دهد .
بعد از اتصال ولتاژ تغذیه این دستگاه می تواند خروجی ر با تاخیر های زمانا مشخص شده ای یا حتی بلافاصله قطع و وصل کند . امروزه به جهت اهمیت صرفه جویی و بینه سازی انرژی استفاده از تایمر ها اهمیت زیادی پیدا کرده است .

معرفی فروشگاه آواصنعت

برای خرید تایمر باید بدانید که این رله های زمانی ،‌ وظیفه زمان سنجی و ایجاد تقدم و تاخر را بر عده دارند . از این تایمر ها در فرآیند های خط تولید و ماشین ها استفاده می کنند .
شما برای خرید تایمر و یا رله های زمانی می توانید به سایت فروشگاهی و معتبر آواصنعت مراجعه نمایید . شما ضمن خرید از این سایت می تواندی از دیگر محصولات این سایت دیدن فرمائید و برای خرید دستگاه جوجه کشی و … اقدام نمایید.