در ادامه این مقاله به خرید ترموستات دیجیتال می پردازیم .ترموستات وظیفه احساس دمای یک سیستم و حفظ آن در محدوده تنظیم شده را بر عهده دارد .

نکته مهم در خرید ترموستات

برای خرید ترموستات دیجیتال بدانید که برخی از ترموستات‌ های دیجیتال به شکل برد یا ماژول الکترونیکی ، برخی دارای جعبه‌ های صنعتی و قابل نصب در تابلو‌ های برق صنعتی می باشند و تعدادی از ترموستات‌ ها برای نصب در منازل و محیط‌ های اداری طراحی و ساخته شده اند .
تمام ترموستات‌های دیجیتال دارای یک یا چند سنسور و یک یا چند رله برای کنترل هیتر‌ها و کولر‌ها هستند . علاوه بر این ممکن است برخی ترموستات ‌ها دارای سیستم‌ های ارتباطی متفاوت و سیستم هشدار دهنده باشند .

کار ترموستات در موتور چیست ؟

برای خرید ترموستات دیجیتال بدانید که ترموستات وسیله ای است برای تنظیم درجه حرارت موتور اتومبیل که به طور خودکار گرمای موتور را در حد ایده آل که حدود 85 درجه است نگه می دارد.
برای عملکرد درست موتور ، دمای آن باید در محدوده معینی نگه داشته شود سرد بودن موتور باعث می شود که غلظت روغن بالا رود و روانکاری قطعات به خوبی صورت نگیرد و گرم بودن بیش از حد آن هم باعث می شود روغن خیلی رقیق شود و خاصیت روان کنندگی خود را از دست بدهد .

نحوه ی تشخیص نوع ترموستات به چه صورت می باشد ؟

راحت ترین راه برای تعیین نوع ترموستات ، بررسی نوع سیستم گرمایشی می باشد . هم چنین می توان به پشت دستگاه نگاه کنید . اگر سیستم گرمایشی شما غیر الکتریکی و متکی برموتور خانه یا پکیج باشد و از پشت دستگاه بیش از پنج سیم نازک با رنگ های مختلف دیده شود ، ترموستات شما ولتاژ پایین می باشد .
اگر سیستم گرمایشی شما الکتریکی باشد ، مشاهده خواهید کرد که از پشت دستگاه دو یا چهار سیم قطور با ترکیب رنگ مشکی ، سفید و قرمزخارج می شوند که نشانگر ترموستات ولتاژ شهری می باشند .

نقش ترموستات در تهویه مطبوع چیست ؟

برای خرید ترموستات دیجیتال بدانید که ترموستات دستگاهی است که می ‌تواند فن کویل را کنترل کند . ترموستات می ‌تواند دمای محیط را حس کند و روی نقطه‌ی دمایی مشخصی تنظیم شود و اگر دمای محیط از نقطه ‌ی تنظیم ‌شده بالاتر یا پایین ‌تر رود ، فن کویل فرامینی را به فن کویل صادر می ‌کند که باعث تنظیم مجدد دما گردد .
ترموستات می ‌تواند دور فن را تغییر دهد یا آن را خاموش و روشن نماید . اصلی ‌ترین وظیفه‌ ی ترموستات ایجاد شرایط آسایش و بهینه ‌سازی مصرف انرژی می باشد .

تاریخچه ترموستات

در حدود 140 سال پیش اولین ترموستات آنالوگ و دیجیتال  برای کنترل و بهینه ‌سازی مصرف انرژی بویلر اختراع شد . این دستگاه عملکرد بسیار ساده‌ای داشته است و به روی دودکش نصب می ‌شد و مواقعی که دمای دود خروجی بسیار بالا می ‌رفت این ترموستات به دیگ فرمان می‌ داد تا میزان احتراق کاهش پیدا کند .
مخترع این ترموستات حین و پس از جنگ جهانی اول شرکت هانیول را تاسیس کرد و هانیول پرفروش ‌ترین تجهیزات کنترلی و ترموستات را در سطح جهان تولید و توزیع کرده است .

خرید ترموستات

برای خرید ترموستات دیجیتال بدانید که این ترموستات ها به‌ صورت دیجیتال و قابل‌ برنامه‌ریزی می باشند ، می ‌توانید برنامه ‌ی هفتگی برای روشن خاموش شدن فن کویل ها به آن‌ ها داد .
نمایشگر دیجیتال توانایی کنترل فن کویل های دو لوله و چهار لوله ‌ای را دارند و هم چنین می‌ توانند علاوه بر فرمان به الکتروموتور فن ، به شیرهای کنترلی پیشرفته دو راهه نیز فرمان دهند که این فرمان می ‌تواند به‌ صورت تدریجی یا قطع ‌و وصلی باشد .
از معروف ‌ترین ترموستات های دیجیتال ترموستات هانیول می باشد که طی سالیان اخیر سهم به سزایی از بازار ترموستات دیجیتال را در اختیار دارد .

راهنمای خرید ترموستات

ترموستات های دیجیتال بسیار کاربر پسند هستند . این ترموستات ها معمولا طوری طراحی می شوند که هر کاربر به سادگی بتواند تنظیمات مورد نظرش را اعمال کند و سردرگم نباشد .
شما برای خرید ترموستات دیجیتال ، پتاسیومتر دیجیتال  و… می توانید به سایت معتبر آوا صنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید .