خرید ترموستات یخچال

ترموستات یخچال دمای دستگاه را در یک اندازه از قبل مشخص شده تنظیم و ثابت می کند . در ادامه این مقاله به عملکرد و دلیل نیاز خرید ترموستات می پردازیم .

محافظت از ترموستات یخچال

برای خرید ترموستات یخچال باید از نحوه نگه داری آن مطلع باشید . از باز کردن بی مورد درب یخچال خود داری کنید . باز و بسته کردن درب یخچال باعث می شود به خاطر اختلاف دمای بیرون و درون آن ، انتقال حرارت صورت بگیرد و دمای یخچال بالا برود که در نتیجه ترموستات فریزر وارد عمل شده ، دستور به روشن شدن کمپرسور می دهد .
دمای محیط اطراف روی دمای درون یخچال نیز تأثیر می گذارد. پس در فصل های سرما و گرما لازم است محدوده دمایی مشخصی برای یخچال در نظر بگیرید .
بهتر است مکان قرارگیری یخچال دمای متعادلی داشته باشد . مثلاً کنار گاز یا فر اصلاً مکان خوبی برای قرار دادن یخچال ها نیست .
از گذاشتن غذای گرم در داخل یخچال جداً خودداری کنید . این عمل علاوه بر اینکه روی کیفیت مواد غذایی اثر می گذارد ، باعث بالا رفتن دمای درون یخچال نیز می شود که در نتیجه رله دما باید برای تنظیم دما دوباره وارد عمل گردد .

اجزای ترموستات

شما برای خرید ترموستات یخچال باید از اجزای آن آشنایی داشته باشید . سیستم شناسایی و تشخیص اختلاف دمای داخل کابین و آن چه به صورت دستی برای دستگاه تنظیم شده است ، با توجه به نوع رله دما کمی متفاوت خواهد بود .
از جمله قطعات رایج در این سیستم می توان به کنتاکت های فلزی ، پیچ تنظیم ، لوله بلو و لوله مویی و فانوسک گاز و فنر و اهرم اشاره نمود .
در حالت کلی دمای گرم داخل کابین با کمک هوای سرد تولید شده توسط لوله های اواپراتور کاهش پیدا نموده و منجر به سرد شدن هوای داخل دستگاه می گردد .
وظیفه سرد شدن لوله های اواپراتور بر عهده کمپرسور می باشد که هر چند دقیقه یک بار و با تشخیص ترموستات روشن یا خاموش می گردد.

کاربرد دستگاه ترموستات یخچال

شما در این مقاله با خرید ترموستات یخچال آشنا شدید . یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در یخچال و فریزر منزل شما ، ترموستات می باشد که با استفاده از آن می توان دمای محیط را ثابت نگه داشت .
این قطعه به صورت خودکار دمای داخلی یخچال را بر اساس دمای تعیین شده از طرف شما تنظیم می کند و نحوه ی کار آن به صورتی است که با کاهش دمای هوای داخل دستگاه به کمپرسور اجازه فعالیت داده و باعث می شود هوای گرم تبدیل به هوای سرد شود .
تنظیم درست درجه ی ترموستات یخچال در فصول مختلف سال موضوع بسیار مهمی است . تنظیم نمودن مناسب درجه باعث می شود راندمان و عمر دستگاه افزایش یابد .

عملکرد صحیح ترموستات در یخچال

در خرید ترموستات یخچال باید دقت کنید که تنظیم کردن دستگاه ترموستات یخچال با توجه به مدل یخچال و هم چنین فصل های مختلف متفاوت خواهد بود ، دمای معمول باید بین 2 تا 5 درجه سانتی گراد باشد .
در یخچال ها طبقات مختلفی تعبیه شده است که دما در طبقه ای با طبقه دیگر متفاوت است ، به همین دلیل قرار دادن هر مواد غذایی در طبقه مناسب آن بسیار حائز اهمیت است .

رله دما یا ترموستات

در خرید ترموستات یخچال بدانید که آن را با نام رله دما ، دماپا یا کنترلر نیز می شناسند ، قطعه ای مکانیکی است که پشت یخچال و نزدیک محفظۀ کمپرسور نصب می شود .
این قطعه وظیفه دارد تا چگونگی عملکرد کمپرسور یا موتور یخچال را مدیریت نماید. دماپا ها به صورت غیر مستقیم مسئول تنظیم دمای محفظۀ یخچال و ثابت نگه داشتن آن هستند و این کار را با روشن و خاموش کردن های پیاپی کمپرسور انجام می دهند .
تمامی یخچال ها از یخچال های قدیمی گرفته تا سای بای سایدها و یخچال های صنعتی دارای سیستم تنظیم دما هستند . زمانی که یخچال شروع به کار می کند ، سیکل تبریدی یخچال به راه افتاده دمای محفظه را تا مقدار تعیین شده پایین می آورد .

معرفی ساده ترین نوع دستگاه ترموستات

پیش از خرید ترموستات یخچال بهتر است بدانید که ساده ترین نوع از انواع دستگاه ترموستات یخچال ، به دو قطبی مشهورند. در طراحی رله دمای دو قطبی از دو فلز رسانا با ضریب انبساطی متفاوت استفاده می شود . به طوری که این دو فلز به یک دیگر چسبیده ، در تماس با دمای محفظۀ درونی یخچال قرار می گیرند .

ترموستات را از چه فروشگاهی می توان تهیه نمود؟

شما برای خرید ترموستات یخچال می توانید به سایت فروشگاهی آواصنعت مراجعه نمائید و با انواع دستگاها های ترموستات آشنا شوید و بسته به نیاز خود آن ها را خریداری نمائید .