خرید ترموستات

ترموستات دستگاه کنترل کننده الکتریکی خودکاری است برای تنظیم دما در فضای بسته . در ادامه این مقاله به خرید ترموستات می پردازیم .

نحوه عملکرد ترموستات

برای خرید ترموستات باید از کارایی آن اطلاع داشته باشید . ترموستات در عملکرد خودرو تاثیر بسزایی دارد. در واقع نوع کارکرد ترموستات ماشین به این صورت می باشد که با قرار گرفتن بین موتور و رادیاتور خودرو، وظیفه ثابت نگه داشتن دمای حرارت موتور را در نزدیک دمای مشخص و مناسب را بر عهده دارند.
در زمان خرید دستگاه ترموستات یخچال باید توجه زیادی روی کیفیت محصول کرد زیرا نقش مهمی را در کارکرد صحیح یخچال و فریزر با کنترل دما انجام می دهد. داشتن یک دمای مناسب با محیط و فصل و سازگاری دما با وسایل نگه داری شده در فریزر و یخچال تا حد زیادی به نحوه عملکرد صحیح ترموستات یخچال و فریزر بستگی دارد .
دستگاه ترموستات الکترومکانیکی عمر طولانی تری نسبت به دیگر انواع آن دارد. این نوع دستگاه با دریافت پیام از طرف سنسور حرارتی که از طریق یک سری رابط مکانیکی به میکروسوئیچ منتقل می شود، مدار الکترونیکی دستگاه را قطع و وصل می کند .

استفاده از ترموستات

شما نسبت به مکان های مختلف باید اقدام به خرید ترموستات کنید. به طور کلی ترموستات برای تنظیم درجه حرارت مایعات ، گاز‌ها و جامدات در دستگاه‌ های گرم یا سردساز در بخش‌ های مختلف زیر مورد استفاده قرار می ‌گیرد .
در مکان های صنعتی اعم از گلخانه ها ، گرم خانه ، کوره ، دیگ‌ های بخار و اتوکلاو‌ها مورد استفاده قرار می گیرد .
در ساختمان در بخش تاسیسات اعم از شوفا‍‍‍ژ خانه‌ های مرکزی و کنترل دما در سیستم‌ های هواساز، چیلر و فن کوئل
و در بخش لوازم خانگی در لباسشویی ، ظرفشویی ، سرخ کننده ها ، سماور برقی، آبگرمکن برقی و گازی ترموستات مورد استفاده قرار می گیرد .

اتصال ترموستات به چه صورت می باشد ؟

در ترموستات‌ ها ترمینال‌ ها به رنگ ‌های مختلف و یا با حروف اختصاری مطابق با استاندارد نشان داده می ‌شود . رنگ قرمز یا حرف R . معرف ترمینال تغذیه (۲۴ ولت) ، رنگ سفید یا حرف W. معرف اتصال به وسایل گرمایشی ، رنگ زرد یا Y . معرف اتصال به وسایل سرمایشی ، رنگ سبز یا G . معرف اتصال به فن ، رنگ مشکی یا C. معرف اتصال به سر مشترک می ‌باشد .

دلیل خرید ترموستات

شما در این مقاله با خرید ترموستات آشنا شدید و کارایی و نحوه نصب آن را مطلع شدید. ترموستات دستگاه کنترل کننده الکتریکی خودکاری می باشد که برای تنظیم دما در فضای بسته ، معمولاً آن را به دستگاه‌ های گرم یا سرد ساز متصل می ‌کنند و انواع مختلفی مانند دستگاه ترموستات یخچال و غیره دارد.
تا با قطع و وصل دستگاه ، آن فضا را در دمای تنظیم شده ثابت نگه دارد. هنگامی که دما به نقطه تنظیم برسد ، ترموستات مدار برقی دستگاه را قطع می ‌کند و وقتی دما ۳ الی ۵ درجه از نقطه تنظیم پایین‌ تر رود ، دوباره مدار را وصل می ‌کند و دستگاه روشن می ‌شود. دستگاه ترموستات ممکن است به روش‌ های مختلفی ساخته و طراحی شود و ممکن است از انواع سنسور‌ها برای سنجش دما استفاده کند .
برای خرید ترموستات بدانید که تنظیم دمای محیط روی تمامی عملکرد های انسان تاثیرگذار می باشد و یکی از ابزارهای تنظیم دما ، ترموستات است به همین دلیل است که افراد شاغل در هر صنعتی باید بدانند که کاربرد دستگاه ترموستات به چه صورت می باشد .

مزایای استفاده از ترموستات

مزیت‌ های استفاده از ترموستات قابل درک و مشاهده است. اما در نهایت می ‌توان مواردی مثل کنترل حالت سرمایشی و گرمایشی انواع وسایل به صورت اتوماتیک و همین طور قابلیت نصب بر روی دیوارکاهش مصرف انرژی را در دسته نکات مهم و کاربردی خرید ترموستات در طراحی انواع لوازم و دستگاه ‌ها دانست .
یکی از مهم ترین مسائل مورد بررسی در خرید ترموستات بررسی نحوه اتصال این تجهیز می باشد . در ترموستات ها هر ترمینال رنگ یا حرف اختصاری منحصر به فرد خود را دارد که مطابق استاندارد نشان داده می شود .

برای خرید دستگاه ترموستات از چه فروشگاهی کمک بگیرید؟

شما برای خرید ترموستات می توانید به سایت فروشگاهی آواصنعت مراجعه نمائید . شما می توانید علاوه بر خرید ترموستات انواع کالاهای دیگر را نیز در این سایت بررسی و خریداری نمائید .