دستگاه کنتاکتور به یک کلید کنترل شونده الکترو مغناطیستی گفته می شود . در ادامه این مقاله به خرید تله مکانیک می پردازیم .

کارکرد تله مکانیک به چه صورت است ؟

برای خرید تله مکانیک باید از کارکرد آن اطلاع داشته باشید .کارکرد هر کدام از این بخش ها مانند نمونه های دیگر کنتاکتور می باشد ، برای مثال بوبین کنتاکتور اشلایدر انرژی الکتریسیته را تبدیل به میدان مغناطیسی می کند و با قطع و وصل شدن جریان برق باعث قطع و برق شدن کنتاکتور می شود .
پلاتین کنتاکتور مهم ترین بخش آن به حساب می آید ، دو بخش ثابت و متحرک در آن می باشد که بخش ثابت 6 و بخش متحرک 3 قطعه درو آن دارد .
تفاوت پلاتیم های اشلایدر در این می باشد که از جنس نقره می باشند و با بهترین کیفیت ساخته شده اند . قطعاتی که در اشلایدر به کار رفته با قطعات به کار رفته در دیگر کنتاکتورها هیچ تفاوتی ندارد و تفاوت اصلی این کنتاکتور نسبت به موارد دیگر در کیفیت ، سرعت و تنوع این وسیله ها می باشد .

ساختار کنتاکتور

برای خرید تله مکانیک باید از ساختار کنتاکتور آشنایی داشته باشید . کنتاکتورها از دو هسته آهنی تشکیل شده اند که یکی از آن ها فیکس و دیگری متحرک می باشد و از نوع سیم پیچ مسی عایق بندی شده ساخته شده است .
به طوری که سیم پیچ مسی بر روی هسته فیکس جاگذاری شده است . در کنتاکتور شش عدد کنتاکت اصلی وجود دارد که 3 عدد از آن ها هسته ثابت و 3 تای دیگر هسته متحرک می باشند ، این کنتاکت ها از مس خالص ساخته شده اند و نقاط اتصال از آلیاژ ویژه ای ساخته شده اند که بتوانند در مقابل جریان استارت و نیز دما مقاومت کنند .

انواع کنتاکتورها کدامند ؟

برای خرید تله مکانیک بدانید که کنتاکتور یکی از بخش های مدار الکتریکی اصلی می باشد که می تواند روی تجهیز کنترل قدرت و یا استارتر نصب شود و برای متصل کردن یا قطع کردن خطوط منابع تغدیه عبوری از خطوط قدرت و یا قطع و وصل کردن مکرر مدارهای قدرت الکتریکی و هم چنین برای کنترل ماشین های پیچیده مورد استفاده قرار گیرد .
این قطعه با موتورها و ترانسفورماتورها و هیترها استفاده می گردد و می توانند به عنوان یک نقطه تقاطع بین مدار کنترل و مدار قدرت در نظر گرفته شود ، آن ها توسط مدارهای کنترلی ، کنترل می شود و آن ها هم چنین مدار مابین مدار قدرت و بارها را کنترل می کند . تمرکز این مدار بر روی اهمیت کنتاکتور در صنعت برق می باشد .

نکات پیش از خرید تله مکانیک

شما در این مقاله با خرید تله مکانیک آشنا شدید . شرکت تله مکانیک اشنایدر یک شرکت فرانسوی می باشد که جزء ده شرکت برتر جهان در زمینه تولید اتوماسیون هستند . محصولات این شرکت خصوصا درایو تله مکانیک در ایران در صنایع بزرگ و کوچک و سیستم‌ های آبرسانی به وفور مصرف شده است .
شرکت اشنایدر کارخانه‌ های تولیدی اینورتر در نقاط مختلف جهان مانند : فرانسه ، اتریش ، چین ، اندونزی ، هند و … را دارد که هرکدام رنج وسیعی از تولیدات را دارا می باشند .
ولی متاسفانه در ایران متولی مشخصی نداشته و بعضاً توسط افراد و شرکت‌ های مختلف وارد و به فروش می‌ رسد یا روی ماشین‌ آلات وارداتی نصب شده است .

نمونه ای از کارکرد اشنایدر

کنتاکتور تله مکانیک یا اشنایدر سرعت قطع و وصل بالایی دارد . برای مثال جالب است بدانید این وسیله اگر برای دستگاه درستی انتخاب گردد ، توانایی این را دارد که تا 3 هزار بار در ساعت برای خرید کنتاکتور عادی و تا 3 هزار 600 بار در ساعت برای کنتاکتور های الکتریکی ، آن را قطع و وصل کرد و مورد استفاده قرار داد .
از لحاظ جریان بار نیز باید درباره این نوع کنتاکتور گفت ، اشنایدر الکتریک عمدتا سه فاز را دارا می باشد ، جریان کویل معمولا به سایز کنتاکتور بستگی دارد و این وسیله معمولا تا 800 آمپر ساخته می شود .

معرفی فروشگاه آواصنعت

شما می توانید برای خرید تله مکانیک به سایت فروشگاهی معتبر آواصنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید از این فروشگاه کالاهای دیگر را نیز بررسی کنید .