خرید دستگاه ترموستات دیجیتال

خرید دستگاه ترموستات دیجیتال در صنعت تاسیسات مکانیکی برای کنترل دمای آب و یا هوا در سیستم‌ های ایجاد برودت و حرارت به کار می ‌روند. در ادامه این مقاله به دستگاه ترموستات دیجیتال می پردازیم.

کار ترموستات چیست؟

شما برای خرید دستگاه ترموستات دیجیتال باید از کارایی آن مطلع باشید. ترموستات وسیله ای است برای تنظیم درجه حرارت موتور اتومبیل که به طور خودکار گرمای موتور را در حد ایده آل که حدود 85 درجه است نگه می دارد.
برای عملکرد درست موتور، دمای آن باید در محدوده معینی نگه داشته شود سرد بودن موتور باعث می شود که غلظت روغن بالا برود و روان کاری قطعات به خوبی صورت نمی گیرد و گرم بودن بیش از حد آن هم باعث می شود روغن خیلی رقیق شود و خاصیت روان کنندگی خود را از دست بدهد.

مزایا ترموستات

شما برای خرید دستگاه ترموستات دیجیتال باید از مزایای آن آگاه شوید. دستگاه ترموستات کاربرد بسیار گسترده ای دارد و با توجه به عملکرد کلی دستگاه مورد نظر وظایف مختلفی برای آن تعیین می گردد.
ترموستات‌ ها در صنعت تاسیسات مکانیکی برای کنترل دمای آب و یا هوا در سیستم‌ های ایجاد برودت و حرارت به کار برده می شوند. رادیاتورها ، دیگ ‌ها و فن کویل‌ ها و کولرها و هم چنین یخچال ها عمومی ‌ترین دستگاه هایی هستند که برای کنترل دما از ترموستات استفاده می‌ کنند.
ترموستات های دیجیتال در انواع مختلفی با قابلیت های مختلف در صنایع متنوع به کار برده می شوند. مثلا در یخچال ها ترموستات به کار می رود و می توانید برای خرید دستگاه ترموستات اقدام نمایید.
به طوری که وقتی دمای یخچال بالا آمد (داخل یخچال گرم شد) با وصل شدن جریان برق کمپرسور شروع به کار می ‌کند و داخل یخچال را خنک می ‌کند و وقتی دما پایین آمد (داخل یخچال خنک شد) جریان برق را از کمپرسور قطع می ‌کند. هم چنین ترموستات های دیجیتال در فریزرها کاربری دارند.
یکی از اصلی ترین دلایل برای خرید دستگاه ترموستات دیجیتال ، خنک کردن موتور خودرو می باشد که مانع از جوش آوردن آن می گردد.
بعد از تشخیص افزایش دمای موتور از حد معمول در ترموستات ، دریچه آن باز شده و مایع خنک کننده به رادیاتور منتقل می گردد. با این عمل دمای موتور تا حد مطلوبی کاهش پیدا می کند.

خرید دستگاه ترموستات دیجیتال

شما در این مقاله با خرید دستگاه ترموستات دیجیتال آشنا شدید. ترموستات‌ ها سال‌ های زیادی است که در وسایل سرمایشی و گرمایشی برای کنترل و ثابت نگه داشتن دما در یک محدوده مشخص مورد استفاده قرار می ‌گیرند.
برای اولین بار ترموستات‌ های جیوه‌ای در حدود سال ۱۶۲۰ میلادی در کشور انگلستان به منظور کنترل دمای دستگاه‌ های جوجه کشی اختراع شد.
از آن روز ترموستات‌ ها بار‌ها تغییر کرده اند. از ترموستات ‌های مکانیکی فلزی تا ترموستات‌ های الکتریکی و ترموستات دیجیتال که جدیدترین تکنولوژی ترموستات در بازار محسوب می‌ شود.

 

سایت لوازم الکترونیکی آوا صنعت

شما برای خرید دستگاه ترموستات دیجیتال می توانید به سایت آوا صنعت مراجعه نمائید شما می توانید انواع ترموستات را در این سایت خریداری کنید.
در خرید ترموستات دیجیتال باید بدانید که برخی از ترموستات ‌های دیجیتال به شکل برد یا ماژول الکترونیکی ، برخی دارای جعبه ‌های صنعتی و قابل نصب در تابلو‌های برق صنعتی هستند.
تعدادی از ترموستات‌ها برای نصب در منازل و محیط‌های اداری طراحی و ساخته شده اند. تمام ترموستات‌ های دیجیتال دارای یک یا چند سنسور و یک یا چند رله برای کنترل هیتر‌ها و کولر‌ها هستند.
برخی ترموستات‌ ها دارای سیستم‌ های ارتباطی متفاوت و سیستم هشدار دهنده می باشند ؛ بنابراین قبل از این که بر اساس مقایسه قیمت اقدام به خرید دستگاه ترموستات دیجیتال نمایید بهتر است حساسیت و دقت مورد انتظارتان را مشخص کنید.
برای خرید دستگاه ترموستات دیجیتال لازم است سنسور‌های مختلفی که در ساخت ترموستات‌ ها استفاده می ‌شود را بشناسید و بر اساس نیازتان تصمیم بگیرید از چه نوع سنسوری م ی‌خواهید استفاده کنید و از فروشگاه لوازم الکترونیکی خریداری نمایید.
نوع سنسور می ‌تواند تاثیر قابل توجهی بر دقت ، کیفیت و قیمت تمام شده ترموستات داشته باشد. در حالی که سنسور‌های دما انواع مختلفی دارند ، ۴ نوع از سنسور‌های دما بیشترین کاربرد را در ساخت ترموستات‌ های خانگی ، تجاری ، صنعتی و حتی نظامی دارند.