خرید دستگاه ترموستات یخچال

ترموستات یخچال یکی از مهم ترین اجزای یخچال در فرآیند خنک سازی و تنظیم دما می باشد. در ادامه این مقاله به خرید دستگاه ترموستات یخچال می پردازیم.

اجزای ترموستات

شما برای خرید دستگاه ترموستات یخچال باید از اجزای آن آشنایی داشته باشید. سیستم شناسایی و تشخیص اختلاف دمای داخل کابین و آن چه به صورت دستی برای دستگاه تنظیم شده است ، با توجه به نوع رله دما کمی متفاوت خواهد بود.
از جمله قطعات رایج در این سیستم می توان به کنتاکت های فلزی ، پیچ تنظیم ، لوله بلو و لوله مویی و فانوسک گاز و فنر و اهرم اشاره نمود.
در حالت کلی دمای گرم داخل کابین با کمک هوای سرد تولید شده توسط لوله های اواپراتور کاهش پیدا نموده و منجر به سرد شدن هوای داخل دستگاه می گردد.
وظیفه سرد شدن لوله های اواپراتور بر عهده کمپرسور می باشد که هر چند دقیقه یک بار و با تشخیص ترموستات روشن یا خاموش می گردد.

انواع ترموستات

شما برای خرید دستگاه ترموستات یخچال باید از انواع آن آگاهی داشته باشید. هر یک از برندهای داخلی و خارجی به مرور قطعات داخلی محصولات خود را برای افزایش کارایی آن ها تغییر داده و از نسل های جدیدتری استفاده نموده اند و در همگی توجه به کارایی ترموستات اهمیت بسیار بالایی دارد.
از گذشته تا امروز ترموستات های مختلفی در سیستم خنک سازی یخچال فریزرها مورد استفاده قرار گرفته اند که برخی از آن ها عبارتند از: ترموستات دو قطبی ، رله دما الکترونیکی با سنسور دما و رله دما با فشار بخار.

نحوه تست ترموستات یخچال

برای خرید دستگاه ترموستات یخچال باید آن را تست کرد. با توجه به نشانه هایی خرابی رله دما می توان به راحتی تست را به منظور بررسی عملکرد و کارایی ترموستات را انجام داد.
لازم است هر چند وقت یک مرتبه دمای کمپرسور که در پشت دستگاه قرار دارد را چک کنید و در صورت سرد بودن آن باید به سلامت رله دما شک کنید.
علاوه براین دمای مواد غذایی موجود در یخچال را بررسی کنید و در صورتی که با دمای تنظیم شده برای دستگاه تنها یک یا دو درجه تفاوت دارد ، نشانه ی سالم بودن ترموستات و سایر قطعات و اجزای درونی آن خواهد بود.

خرید دستگاه ترموستات یخچال

شما در این مقاله با خرید دستگاه ترموستات یخچال آشنا شدید. یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در یخچال و فریزر منزل شما، ترموستات می باشد که با استفاده از آن می توان دمای محیط را ثابت نگه داشت.
این قطعه به صورت خودکار دمای داخلی یخچال را بر اساس دمای تعیین شده از طرف شما تنظیم می کند و نحوه ی کار آن به صورتی است که با کاهش دمای هوای داخل دستگاه به کمپرسور اجازه فعالیت داده و باعث می شود هوای گرم تبدیل به هوای سرد شود.
تنظیم درست درجه ی ترموستات یخچال در فصول مختلف سال موضوع بسیار مهمی است. تنظیم نمودن مناسب درجه باعث می شود راندمان و عمر دستگاه افزایش یابد.
رله دما در واقع یک کنترلر دما خودکار می باشد که وظیفه اصلی آن ثابت نگه داشتن دمای داخل دستگاه می باشد. تمام یخچال فریزرها دارای امکان تنظیم دما می باشند و بعد از تنظیم این دما سیستم خنک کننده باید به گونه ای عمل کند که همیشه دمای داخل یخچال در مقدار مشخص شده ثابت باشد.

سایت لوازم الکتورنیکی آوا صنعت

شما برای خرید دستگاه ترموستات یخچال می توانید به سایت معتبر فروشگاه لوازم الکرونیکی آوا صنعت مراجعه نمائید. آوا صنعت یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.

این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.

هم چنین شما می توانید در سایت آوا صنعت برند های مختلفی را برای خرید ترموستات یخچال پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید انواع ترموستات یخچال کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.