خرید دستگاه ترموستات

ترموستات دستگاهی است جهت نگه داری دمای یک سامانه در یک حوزه و محدوده خاص می باشد. در ادامه این مقاله به خرید دستگاه ترموستات می پردازیم.

ترموستات مکانیکی

بری خرید دستگاه ترموستات مکانیکی باید به یک سری نکات توجه کنید. این نوع ترموستات با استفاده از فرمان حسگر حرارتی توسط یک سری رابط مکانیکی به میکروسوئیچ ، سبب قطع و وصل مدار الکتریکی می شود حاصل این نوع تکنولوژی دارای عمر طولانی تری است.
ترموستات مکانیکی دارای دو نوع حسگر دما یا به عبارت دیگر سنسور می باشد. نوعی از آن بر اساس اصل انبساط مایع عمل می کند. این سیستم حرارتی که diastat نامیده می شود و با نام ترموستات مویین نیز شناخته شده است.

انواع ترموستات

برای خرید دستگاه ترموستات باید به انواع آن توجه کنید. ترموستات‌ها از نظر محل نصب ، نوع عملکرد، فصل سالی ، نوع سنسور، رنج کاری، تعداد مراحل کار و از نظر حرارت به انواع مختلفی تقسیم می‌ شوند.
از نظرمحل نصب : به انواع اتاقی ، کانالی ، مستغرق و جداری تقسیم می ‌شوند. از نظر نوع عملکرد : به انواع قطع و وصلی و تدریجی تقسیم می ‌شوند.
از نظر حرارت : به انواع حرارتی و برودتی تقسیم می ‌گردند. از نظر رنج : به زیر صفر و بالای صفر تقسیم می ‌شوند. از نظر تعداد مراحل کار: به یک مرحله ای ، دو مرحله ‌ای و پله‌ ای (استپ کنترل) تقسیم می‌ گردند.
از نظر نوع سنسور: به بیمتالی ، فانوسه ای ، رئوستا و دیافراگمی تقسیم می ‌شوند. از نظر فصلی : به سه نوع تابستانی ، زمستانی و دو فصلی تقسیم می ‌شوند.

ترموستات الکترومکانیکی

برای خرید دستگاه ترموستات با استفاده از فرمان سنسور دما توسط یکسری رابط مکانیکی به میکروسوئیچ ، سبب قطع و وصل مدار الکتریکی می‌شود محصول این نوع تکنولوژی دارای عمری طولانی است.
ترموستات الکترومکانیکی دارای دو نوع حسگر دما می ‌باشد. یک نوع آن بر اساس اصل انبساط مایع عمل می‌ کند. این سیستم حرارتی که diastat نامیده می ‌شود و با نام ترموستات مویین نیز شناخته شده است ، شامل: سنسور یا حسگر، لوله مویین و دیافراگم می ‌باشد. هنگامی که دمای سنسور بالا می ‌رود مایع از طریق لوله مویین به داخل دیافراگم رفته و ایجاد انبساط کاری (Working distention) می ‌نماید.

خرید دستگاه ترموستات

برای خرید دستگاه ترموستات باید بدانید که ترموستات در لوازم گوناگون به عنوان یک کنترل کننده دما ایفای نقش می ‌کند. به طور قاطع می‌ توان این قطعه را یک کنترل کننده الکتریکی خودکار برای تنظیم دما در فضای بسته معرفی کرد.
قطعه ترموستات را بر اساس ویژگی نام برده به دستگاه ‌های گرم و یا سرد کننده برای تثبیت دمای تنظیم شده در هنگام قطعی و وصلی این دستگاه‌ها وصل می ‌کنند.
برای خرید دستگاه ترموستات باید بدانید که در واقع ترموستات با رسیدن به نقطه دمای تنظیم شده و معین مدار برقی دستگاه را قطع کرده و در هنگامی که دما با افت مواجه شده و به 3 الی 5 درجه از نقطه دمای ثابت پایین تر برود ، دوباره جریان مدار را وصل و دستگاه را روشن می ‌کند.

وظیفه دستگاه ترموستات

نقش خرید دستگاه ترموستات در نگه داری دما در افت و افزایش آن در هنگام کارکرد دستگاه بسیار اهمیت دارد. ترموستات به روش‌ های مختلف و با قابلیت کاربرد انواع سنسور برای تنظیم و سنجش دما تهیه و مورد استفاده قرار گرفته است.
وظیفه کنترلر دما و یا به عبارت دیگر ترموستات ، انجام تنظیمات لازم برای کاربردهای گرمایشی و سرمایشی است. کنترلر دما ، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی را کنترل می نماید تا اختلاف بین مقدار تنظیم شده و مقدار فعلی را از بین ببرد.
دقت نکردن به ثابت نگه داشتن دما و عدم تنظیم دمای مناسب ، می‌ تواند مشکلاتی اساسی در زمینه‌ی ایمنی ، کیفیت و بهره‌ وری به‌ همراه داشته باشد.
الزاما یک کنترل کننده دما برای ثابت نگه داشتن دما در دماهای بالا استفاده نمی شود. یکی از کاربردهای کنترلر دما برای یخچال ها و فریزرها می باشد. بنابراین وظیفه یک کنترلر دما برای این کاربردها کنترل دما در دماهای پایین مانند منفی ۲۰ درجه است.

خرید ترموستات

شما برای خرید این محصول به صورت حضوری می توانید از فروشگاه لوازم الکتریکی آواصنعت اقدام نمایید و یا به صورت آنلاین از طریق سایت آواصنعت سفارش خود را ثبت نمایید.