خرید دستگاه ترموکوپل

دستگاه ترموکوپل متداول ترین تجهیزات اندازه گیری دما در صنعت می باشند. در ادامه این مقاله به خرید دستگاه ترموکوپل می پردازیم.

کارکرد ترموکوپل چگونه است؟

شما برای خرید دستگاه ترموکوپل باید از کارایی آن مطلع باشید. کارکرد ترموکوپل از یک سیستم بسیار ساده بهره می‌ برد. تمام چیزی که یک ترموکوپل را از آن ساخته ‌است شامل دو رشته سیم ساده است و همین دو رشته سیم ساده به سادگی همراه با دقت بسیار بالا می تواند اطلاعات بسیار سریعی از تشخیص دمای هر محیطی را ارائه نماید.
اساس کارکرد ترموکوپل ها مانند ساختار آن ها بسیار ساده می باشد و از ماهیت کلی فلزات می آید. از آن جا که تمامی فلزات رسانای جریان برق هستند پس تقریبا همیشه و در همه حال می توانند مقدار اندکی از سیگنال ‌های الکتریکی را در خود ایجاد نموده و یا انتقال بدهند.
اگر تمام ساختار ترموکوپل از یک نوع فلز ساخته می شد ، دیگر نمی توانستند اطلاعات دمایی را داشته باشند. چرا که در کارکرد ترموکوپل مذکور سطح ولتاژ یکسانی حاکم می ‌شد.

انواع دستگاه ترموکوپل کدامند؟

شما برای خرید دستگاه ترموکوپل باید با انواع این دستگاه آشنایی داشته باشید. ترموکوپل در ترکیب های مختلف فلز یا کالیبراسیون موجود هستند. متداول ترین آن ها ترموکوپل های Base Metal هستند که با نام های N ، T ، E ، J و K شناخته می شوند.
کالیبراسیون دمای بالا نیز وجود دارد همان طور که به ترموکوپل های Noble Metal انواع R ، S ، C و GB معروف است. هر کالیبراسیون در دامنه و محیط دما متفاوت است ، گرچه حداکثر دما با قطر سیم مورد استفاده در ترموکوپل متفاوت است.
اگرچه کالیبراسیون ترموکوپل دامنه دما را دیکته می کند ، اما حداکثر دامنه نیز با قطر سیم ترموکوپل محدود می شود. یعنی ممکن است یک ترموکوپل بسیار نازک به محدوده دمای کامل نرسد.
ترموکوپل های مفتولی با سیم انتخابی مناسب برای اندازه گیری دمای گاز هستند. از آن جا که می توان آن ها را بسیار کوچک ساخت ، زمان واکنش بسیار سریع را نیز فراهم می کنند.

نکات پیش از خرید دستگاه ترموکوپل

برای خرید دستگاه ترموکوپل باید بدانید که ترموکوپل ها دارای سرعت پاسخ دهی خوبی به دلیل ثابت زمانی کوچک می باشند. از معایب ترموکوپل ها ، غیر خطی بودن ، تماسی بودن و دقت متوسط را می توان نام برد.
جهت استفاده ترموکوپل در مکان هایی که لرزش یا ضربه وجود دارد برای محافظت از سنسور از روکشی به نام ترموول یا غلاف مورد استفاده قرار می گیرد که باعث کاهش سرعت پاسخگویی در دستگاه می شود.
ترموکوپل ها به دلیل قابلیت سنسور دما به عنوان سنسورهای دما به طور کلی در طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند.
از یک ترموکوپل صنعتی با استفاده از یک ترموکوپل معمولی که در تاسیسات برق و لوازم معمولی یافت می شود. با توجه به طیف گسترده ای از مدل ها و مشخصات فنی آن ها ، درک ساختار اساسی آن ، نحوه عملکرد آن ، دامنه های آن برای تعیین بهتر نوع و ماده مناسب ترموکوپل برای کاربرد شما بسیار مهم است.

ساختار دستگاه ترموکوپل

برای خرید دستگاه ترموکوپل بدانید که ترموکوپل سنسوری است که دما را اندازه گیری می کند که از دو فلز تشکیل شده است و این دو فلز متفاوت در انتها به هم وصل خواهند شد.
هنگامی که اتصال دو فلز گرم یا خنک می شود ، یک ولتاژ در آن ایجاد می شود که می تواند با درجه حرارت تناسب ایجاد کند. ترموکوپل یک سنسور دما ساده ، مقاوم و مقرون به صرفه است که در طیف گسترده ای از فرآیندهای اندازه گیری دما مورد استفاده قرار می گیرد.

ساده ترین نوع ترموکوپل

ترموکوپل سیم بدون مهره ساده ترین شکل ترموکوپل است. این شامل دو قطعه سیم ترموکوپل است که با یک مهره جوش داده شده به هم وصل می شوند. از آن جا که مهره ترموکوپل در معرض قرار دارد ، چندین محدودیت کاربردی وجود دارد.
شما برای خرید دستگاه ترموکوپل می توانید به سایت های معتبر فروشگاهی مراجعه نمائید. یکی از این سایت ها برای خرید دستگاه ترموکوپل سایت معتبر آواصنعت مراجعه نمائید و در این سایت با انواع دستگاه ترموکوپل آشنا شوید.