سنسور و کنترلر رطوبت دما تغییرات و میزان دما را تشخیص و اندازه گیری می کند . در ادامه این مقاله به خرید دستگاه رطوبت و دما می پردازیم .

موارد استفاده سنسور دما و رطوبت

شما در خرید دستگاه رطوبت و دما باید بدانید که این دستگاه می تواند دما و رطوبت مکان مورد نظری که برای شما اهمیت دارد را اندازه گیری کند .
از این دستگاه می توان در آزمایشگاه ها ، بیمارستان ها ، گلخانه ها و … استفاده کرد . این دستگاه در مکان هایی که اندازه گیری دما و رطوبت مهم است ضروری می باشد .
چنان چه این دستگاه هوشمند باشد و به دیگر وسایل هوشمند متصل شود به راحتی می توان با گزارش دادن تغییرات دما و رطوبت از هدر رفت انرژی و خسارت زیان بار جلوگیری نماید .
دستگاه رطوبت و دما دارای دو دما سنج جیوه ای می باشد در مدل های دیجیتالی دما و رطوبت به صورت عدد در نمایشگر به شما نشان داده می شود .

انواع رطوبت موجود در هوا

نسبت فشار بخار آب در هوا به فشار بخار اشباع در همان دما تعریف شده است . در روش های مستقیم برای اندازه گیری رطوبت و دما از وسایلی استفاده می شود که حساسیت بالایی دارند .
یکی از این وسایل دستگاه رطوبت و دما می باشد که بر اساس اندازه گیری تغییر رطوبت و دما در محیط مورد نظر شما را نسبت به آن آگاه می سازد .
از این دستگاه می توان در صنعت چوب نیز استفاده کرد . یکی از مهم ترین فاکتورها در صنعت چوب ، میزان رطوبت آن می باشد که برای این صنعت نیاز به چوب خشک می باشد .
در روش اندازه گیری رطوبت چوب با استفاده و خرید دستگاه رطوبت و دما می توان رطوبت چوب ها را اندازه گیری کرد و از چوب هایی با درصد کم رطوبت استفاده نمود .

دلیل استفاده از رطوبت سنج

کنترل رطوبت محیط های مختلف به دلیل جلوگیری از رشد قارچ ها و دیگر انگل ها و نیز خشکی بیش از حد محیط که سبب بروز برخی بیماری های مزمن می شود اصلی ترین دلیل استفاده از نم سنج و ترمومتر ها در محیط های مختلف است .

خرید دستگاه رطوبت و دما

شما در این مقاله با خرید دستگاه رطوبت و دما آشنا شدید . رطوبت بیش از حد یا کم نیز بر روی افراد تأثیر می گذارد ، می تواند دارایی شما را تحت تأثیر قرار دهد .
رطوبت کم باعث خشک شدن و آسیب رساندن به مبلمان می شود . در مقابل ، رطوبت زیاد باعث ایجاد لکه های رطوبت ، تراکم ، تورم و کپک می شود.
عملکرد رطوبت سنج ها و نم سنج ها بر پایه خواص الکتریکی جامدات که عمدتا مقاومت الکتریکی می باشد ساخته می شوند مدل دو پین این نم سنج ها براساس خواص دی الکتریکی چوب گچ و دیگر جامدات کار می کند که عملکردی مشابه با الکترود ها دارند .
سنسور دما و رطوبت سنج ها و یا کیفیت سنج های هوا که قابلیت اندازه گیری رطوبت دما ذرات معلق در هوا شبنم و… نمایش نمودار تغییرات و نیز کنترل تجهیزات مانند هیتر ها و خشک کن ها ویا تجهیزات رطوبت گیر و رطوبت ساز و… را دارا هستند .

معرفی فروشگاه آواصنعت

شما برای خرید ردستگاه رطوبت و دما از کارایی و انواع رطوبت سنج ها آشنا شدید و می توانید انواع آن را نسبت به محیطی که می خواهید انتخاب و خریداری نمائید .
شما می توانید با مراجعه به سایت فروشگاهی آواصنعت اقدام به خرید دستگاه رطوبت و دما کنید و می توانید با دیگر محصولات این فروشگاه نیز آشنا شوید .
شما بایدبدانید که مقدار بخار موجود در هوا ، در فرآیندهای تجاری و صنعتی بسیار حائز اهمیت می باشد و می تواند تاثیر نامطلوبی بر روی سیستم تهویه بگذارد .
دستگاه رطوبت سنج در طول تاریخ با شکل های متفاوتی ساخته و طراحی شده اند . چینی ها برای سنجش رطوبت از ذغال چوب قرار گرفته در معرض رطوبت هوا و مقایسه وزن آن با نمونه خشک بهره می گرفتند و با گذشت زمان ضرورت خرید دستگاه رطوبت و دما افزایش یافت.