خرید دستگاه پرورش قارچ

تولید قارچ از شغل هایی است که از ایده تا اجرا و کسب سود همگی در زمانی بسیار کوتاه عملی می شود. در ادامه مقاله به خرید دستگاه پرورش قارچ می پردازیم.

دستگاه پرورش قارچ

از جمله مهم ترین خرید دستگاه پرورش قارچ در سالن های صنعتی و هم چنین در سالن های سنتی دستگاه های رطوبت ساز و مه پاش می باشد.
دستگاه پررش قارچ رطوبت ساز و مه پاش دارای اجزای تماما گالوانیزه و ضد زنگ و مقاوم در برابر پوسیدگی بوده و هم چنین علاوه بر جنس گالوانیزه دارای یک لایه پوشش رنگ کوره ای استاتیک و پودری نیز می باشد.
هواساز در واقع مهم ترین و اصلی ترین خرید دستگاه پرورش قارچ دکمه ای بوده و در تنظیم میزان دما و رطوبت و حجم اکسیژن موجود در هوا در داخل سالن تاثیر مستقیم دارد.
دیگ بخار در پاستوریزه کردن خاک پوششی و هم چنین دیگ اب گرم در گرم کردن سالن ها و دستگاه پرورش قارچ نقش مهم و اساسی دارد.
این ماشین الات صنعت قارچ هم خوانی کاملا مستقیم با دیگر ماشین آلات کارخانه های پرورش قارچ داشته و به راحتی در این سالن ها امکان استفاده دارد.
قارچ یکی از پر مصرف ترین مواد در صنایع غذایی محسوب می شود و همیشه بازار خوبی دارد. انواع غذاهای آماده و کنسروی ، فراورده های سوسیس و کالباس ، سس ها و خوراک های زیادی از قارچ های خوراکی تهیه می شود ، بنابراین مشکل چندانی از لحاظ فروش محصول نخواهید داشت.

خرید دستگاه پرورش قارچ

تجهیزات سالن

در دستگاه پرورش قارچ افزایش بسیار زیاد میزان رطوبت و یا برعکس کاهش میزان رطوبت در رشد و پرورش قارچ تاثیر بسیار زیادی دارد. اما باید در نظر داشته باشید که همیشه میزان رطوبت در حد نرمال باشد و این عمل مسلما نیازمند برخی از تجهیزات می باشد.
اندازه گیری به روش های سنتی امروزه مورد استفاده قرار نگرفته و حتما دارای خطا و اشتباه می باشد. قارچ برای رشد حتما باید رطوبت کافی و استانداردی داشته باشد در غیر این صورت به هیچ عنوان رشد قارچ ها با موفقیت انجام نمی شود.
برای خرید دستگاه پرورش قارچ و دستگاه رطوبت ساز و مهپاش باید دارای نشان های استانداردی باشد زیرا تامین کردن رطوبت باید به صورت مرتب انجام گیرد اگر میزان رطوبت شما کاهش پیدا کند مسلما در رشد قارچ نیز تاثیر بسیار زیادی می گذارد.
دستگاه های رطوبت ساز به دو مدل التراسونیک و پروانه تولید و روانه بازار می شود و پرورش دهنده می تواند برا اساس نیاز خود در ظرفیت های مختلف اقدام به سفارش و خرید دستگاه پرورش قارچ نمایید.

خرید دستگاه پرورش قارچ

کاربرد مه پاش در پرورش قارچ

در پرورش قارچ ایجاد رطوبت و همچنین فراهم کردن محیط مناسب جهت رشد صحیح محصول بسیار حائز اهمیت است به همین جهت دستگاه مه پاش نیز در کنار خرید دستگاه پرورش قارچ نباید فراموش گردد. این دستگاه که عموما با بدنه ضد زنگ و مقاوم نسبت به رطوبت تولید می شود ، در اماکن متفاوت قابل استفاده می باشد. دارای پمپ دمنه قوی و موتور قوی نیز هستند. توجه داشته باشید که در پرورش قارچ نوع پاشش قطرات مهم است و به همین دلیل از مه پاش هایی استفاده شود که دارای فشارشکن هستند و رطوبت را به صورت یکنواختی در سراسر محیط پخش می کنند.

نحوه کارکرد دستگاه مه ساز

در پرورش قارچ همان طور که گفته شد میزان رطوبت محیط بسیار اهمیت دارد و به همین جهت آشنایی با نحوه کارکرد دستگاه پرورش قارچ و تولید رطوبت نیز تاثیر گذار است. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است تا بدون دخالت دست و کاملا اتومات با کمک یک پروانه آب را پخش کرده و به صورت پودری در محیط گسترده می کند. این ستگاه با کمک برق کار می کند و باید پیش از استفاده از ان مخزن مخصوص را پر از آب کنید.

در فرآیند تولید مه به جهت پرورش قارچ آب داخل مخزن به داخل دستگاه کشیده شده و سبب حرکت صفحه مه پاش می شود و در نهایت همین صفحه با دوران سریع مایع را به رطوبت مورد نیاز تبدیل می کند و این موارد قبل از خرید دستگاه پرورش قارچ باید در نظر گرفته شود.

خرید دستگاه پرورش قارچ

مزایا پرورش قارچ

تولید قارچ از شغل هایی است که از ایده تا اجرا و کسب سود همگی در زمانی بسیار کوتاه عملی می شود. برای مثال درباره قارچ دکمه ای باید گفت از زمان ورود کمپوست قارچ (کشت کمپوست که به زمان مخلوط کردن بذر با کمپوست قارچ گفته می شود) تا زمانی که اولین موج که اولین فلش نیز گفته می شود محصول قارچ را برداشت می کنید.
تقریباً هر ۵ تن کمپوست قارچ دکمه ای در ماه یک شغل ایجاد می کند و این خیلی عالی است چون در اوضاع اقتصادی فعلی کارآفرینی و تولید محصولات غذایی در درجه اول اهمیت قرار دارد.
انواع قارچ خوراکی دارای ارزش غذایی بالایی هستند و می توانند ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن را تامین کنند. مصرف قارچ در طب سنتی و درمان گیاهی نیز توصیه شده است.

خرید دستگاه پرورش قارچ

بر خلاف نور، قارچ به دما حساس است و نمی تواند تغییرات دمایی زیادی را تحمل کند. در گونه های مختلف قارچ تفاوت هایی نسبت به دما دیده می شود.
مثلاً قارچ دکمه ای و صدفی به دمای بین ۱۶ تا ۲۶ درجه سانتی گراد ولی قارچ گانودرما به دمای بین ۲۵ تا ۳۲ درجه سانتی گراد نیاز دارد.
پرورش قارچ در منزل با توجه به شرایط دمایی مناسب امکان پذیر است. کولر و مه پاش برای تابستان و بخاری برای زمستان منبع اصلی تنظیم دمای اتاق و دستگاه پرورش قارچ در خانه است.
دیگ بخار در پاستوریزه کردن خاک پوششی و هم چنین دیگ اب گرم در گرم کردن سالن های پرورش قارچ نقش مهم و اساسی دارد از همین رو بخش فروش مجموعه آوا صنعت ماشین دیگ بخار و انواع بویلر و دیگ آب گرم مخصوص استفاده در سالن های پرورش قارچ و خرید دستگاه پرورش قارچ و سایر صنایع تولید و همیشه آماده تحویل دارد و به شما امکان خرید به صورت آنلاین از طریق سایت آوا صنعت و حضوری را میدهد.