خرید دستگاه پی ال سی

پی ال سی یک کامپیوتر دیجیتال صنعتی است که برای کنترل فرآیندهای صنعتی ، نظیر خطوط مونتاژ، تجهیزات روباتیک و … طراحی و ساخته شده است. در ادامه این مقاله به خرید دستگاه پی ال سی می پردازیم.

 

کاربرد پی ال سی

شما برای خرید دستگاه پی ال سی باید به کاربرد آن توجه کنید. پی ال سی ها به نحوی طراحی شده اند که در محیط ها و شرایط خشن صنعتی ، دوام بیاورند و در برابر گرما ، سرما ، گرد و غبار و رطوبت محافظت شده اند.
دستگاه پی ال سی دارای یک میکروپروسسور است که با استفاده از زبان کامپیوتر برنامه نویسی می شود. برنامه در یک کامپیوتر نوشته شده و از طریق یک کابل به PLC منتقل می شود.
برای اولین بار از دستگاه پی ال سی در صنعت اتومبیل سازی استفاده شد و این دستگاه جایگزین رله ها و تایمرها در اتوماسیون صنعتی شد. در سیستم پی ال سی ، نتایج خروجی در پاسخ به شرایط ورودی ، باید در یک زمان محدود تولید شود.
رنج پی ال سی های تولید شده ، از پی ال سی های کوچک با حدود ده ها I/O که بصورت کامپکت با پروسسور هستند ، شروع می شود تا پی ال سی های ماجولار قابل نصب بر روی رک ، که هزاران I/O دارند و اغلب به شبکه ، به PLC های دیگر و به SCADA متصل می شوند.

مزایا پی ال سی

برای خرید دستگاه پی ال سی باید از مزایای آن آگاه باشید. استفاده از پی ال سی باعث مدیریت بهتر یک ماشین صنعتی می شود. استفاده از پی ال سی روش های سنتی مدیریت ماشین آلات را منسوخ کرده و دیگر نیاز به نیروی انسانی نیست و این ماشین آلات به صورت اتوماتیک و با استفاده از فرمان های پی ال سی کار می کنند.
یکی دیگر از مزایای خرید دستگاه پی ال سی عیب یابی آسان است. در سیستم های صنعتی برای عیب یابی یک سیستم می بایست قطعات مختلف مورد بررسی قرار می گرفتند.
این در حالی است که با کمک پی ال سی ها این کار به صورت هوشمند تشخیص داده می شود، و می توان عیب ایجاد شده را به صورت سریع تر رفع نمود.
هم چنین خرید دستگاه پی ال سی و استفاده از این تابلو می تواند بازدهی یک ماشین تولیدی را افزایش دهد. و در کنار آن کیفیت محصولات را نیز حفظ کند. در نتیجه با استفاده از این کامپیوتر داخلی می توان پروژه موفق را راه اندازی نمود.

خرید دستگاه پی ال سی

شما در این مقاله با خرید دستگاه پی ال سی آشنا شدید. اطلاعات ورودي از طریق سنسورها دریافت و در حافظه ذخیره می گردند ، این اطلاعات با توجه به فرامین موجود در حافظه پردازش شده و سپس خروجی ها به نحوي مناسب ساخته می شوند.
هر پی ال سی داراي زبان برنامه نویسی خاص خود بوده که رابط بین کاربر و سخت افزار پی ال سی می باشد . این کنترل کننده عمدتا در مقاصد صنعتی به کار می رود.
ورودی سیگنال های متنوع دیجیتال یا آنالوگ را از field قبول می کند و سپس آن ها را برای cpu به صورت سیگنال های منطقی سیستم باینری تبدیل می نماید.
cpu مطابق برنامه هایی که در آن ذخیره شده دستورات را اجرا و خروجی را به صورت سیگنال های منطقی به خروجی می فرستد این سیگنال ها می توانند به فرم آنالوگ یا دیجیتال به تجهیزات یا عملگرها ارسال شوند.

سایت مناسب برای خرید دستگاه پی ال سی

شما برای خرید دستگاه پی ال سی می توانید به سایت آوا صنعت مراجعه نمائید و با انواع پی ال سی و کاربرد های آن آشنا شوید. پی ال سی کنترل کننده ی نرم افزاری است که در قسمت ورودی ، اطلاعاتی را به صورت باینری دریافت و آن ها را طبق برنامه ای که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می نمایند و نتیجه ی عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمان هایی به گیرنده ها و اجرا کننده های فرمان (Actuators) ارسال می کند.
برای خرید دستگاه پی ال سی باید بدانید که سیستم پی ال سی نسخه به روز تر و مدرنتر سیستم های سنتی می باشد که بر اساس رله های مغناطیسی و تایمر ها عمل می کردند اما در پی ال سی به دلیل نظارت مداوم بر ورودی ها در رابطه با خروجی تصمیم گیری می شود.