در ادامه این مقاله به خرید رله جامد می پردازیم . رله SSR هیچ بخش متحرکی در داخل قطعه ی خود ندارد و به جای آن ویژگی های  نوری و نیمه هادی دارد که کار بسیار مهمی را انجام می دهد .

ورودی رله جامد به چه صورت است ؟

برای خرید رله جامد باید از ورودی این رله های جامد اطلاعات داشته باشید . یکی از قطعات مهم در رله های حالت جامد اپتوکوپلر می باشد که از دیود مادون قرمز و یک قطعه حساس به نور ساخته شده است . این قطعه ورودی را از خروجی ایزوله می کند .

دیود نورانی در این قسمت به ورودی رله متصل می شود و کوپل نوری را با ترانزیستوز حساس به نور به آن منتقل می کند . وقتی این جریان از ال ای دی عبور می کند این قطعه روشن خواهد شد .

خروجی رله های حالت جامد با انرژی دادن یک سیگنال ولتاژ پایین به ال ای دی روشن خواهند شد . مدار ورودی رله جامد از یک مقاومت محدود کننده با یک مدار پیچیده تر با تنظیم جریان ، فیلتر سازی  و … تشکیل شده است .

ساختمان رله جامد چگونه است ؟

برای خرید رله جامد باید از ساختمان این قطعه آگاهی داشته باشید . بخش اصلی یک رله جامد اپتوکوپلر می باشد . خروجی این قطعه قادر به جریان های بالا نمی باشد .

عضو نهایی ای که سوئیچ می کند برای رله های جامد نوع خروجی ترایاک و برای رله های خروجی مافست می باشد .

مزایا رله چه می باشد ؟

شما برای خرید رله جامد باید از کارایی و مزایای این دستگاه آشنایی داشته باشید . طول عمر بالایی دارد و بدون قطعات مکانیکی می باشد . عملکرد بدون  صدا دارد .

این دستگاه مناسب جهت مدارهایی بای سوئیچ بالا می باشد .  عدم وجود جرقه  در خروجی  در فرمان قطع و وصل می باشد . ویژگی قطع و وصل در لحظه صفر را نیز دارد .

خرید رله جامد چگونه است؟

شما در این مقاله با کاربرد و خرید رله های جامد آشنا شدید . رله های الکترومکانیکی به دو بخش بوبین  و کنتاکت هستند و در رله های جامد نیز به همین دو بخش تقسیم می شوند .

معمولا توسط یک اپتوکوپلر الکترومکانیکی  از نیمه هادی ها برای سوئیچ زنی استفاده می کنند . اپتوکوپلر یک المان الکترونیکی می باشد که برای سوئیچ زنی از آن استفاده می کنند .

عملکرد رله

ارتباطی که بین دیود نوری و المان سوئیچ کننده از طریق نوری بوده است و مدار ورودی و خروجی از هم ایزوله شده اند .  این قطعه قادر به سوئیچ کردن بالابرهایی با آمپر بالا نمی باشد و تنها برای فرمان دادن از آن استفاده می کنند .

رله های جامد دارای یک هیت سینک می باشند جهت نصب بهتر روی یک فلز بدون رنگ نصب می شود . و کف این رله های جامد آغشته به  خمیر سیلیکون می باشد و مقاومت حرارتی آن پایین می آید .

مزایای خرید رله جامد در این است که به رله های الکترومکانیکی در بازار رایج میباشند  که بخش های متحرکی در ان وجود ندارد و در طول زمان ضعیف و مستعمل می شوند .

بنابراین برای کنتاکت ها مشکلی وجود ندارد  و قادر هستند که هر دو سوئیچ را سریع تر از آرمیچر یک رله مکانیکی آن را انجام دهند .

قابلیت های نواع رله

رله های حالت جامد را در بسته های استاندارد و در ولت و آمپر های متفاوت در بازار عرضه کرده اند  که قابلیت سوئیچینک خروجی را دارا می باشد .

رله های حالت جامد با جریان ورودی 150 آمپر به بالا به دلیل داشتن نیمه هادی بودن و قدرت الزامات هیت سینک مورد نیاز برای خنک سازی که در بازار هستند بسیار گران می باشند و در این مورد هنوز از کنتاکتورهای الکترومکانیکی ارزان تر استفاده می کنند تا مقرون به صرفه تر باشد .

مدار ورودی  یک رله حالت جامد از یک مقاومت محدود کننده جریان  سری با ال ای دی اپتوکوپلر تنظیم جریان ، یکسوسازی و … تشکیل شده است .

معرفی فروشگاه آواصنعت

شما برای خرید رله جامد می توانید به سایت معتبر فروشگاهی آواصنعت مراجعه کنید . شما ضمن خرید این محصول می توانید به کالاهای دیگر این شرکت مانند خرید کلید اتوماتیک مراجعه کنید و کالاهای دیگر را نیز مورد بررسی قرار بدهید .