انواع اندازه گیری با رطوبت سنج

خرید سنسور رطوبت در جایی اتفاق می افتد که نیاز است تا میزان رطوبت اندازه گیری شود . اما باید دانست که این اندازه گیری تتا چه حدی دقیق و قابل اطمینان می باشد؟

رطوبت سنج میزان طوبتی که اندازه گرفته است را گزارش می دهد و این کار را به دو صورت مطلق و نسبی انجام می دهد.

در اندازه گیری مططلق از مقدار بخار آبی که در واحد حجم هت موجود است استفاده می کند و به عبارت دیگر مقدار رطوبت در یک حجم هوا را بررسی می نماید و واحد اندازه کیری نیز بر حس گرم بر متر مکعب و یا میلی گرم در لیتر می باشد.

اما در سنجش رطوبت نسبی ، میزان رطوبت موجود در یک حجم هوا با حد اکثر رطوبتی که می تواند در آن هوا باشد ، مقایسه می نماید و یک مقدار نسبی به صورت RH درصد در نمایشگر ظاهر می شود.

سنسور رطوبت

خرید سنسور رطوبت ازجمله تجهیزات ابزار دقیقی است که برای محیط های صنعتی و فرآیندهایی که در این مکان ها اتفاق می افتد ، لازم می باشد چرا کنترل رطوبت در این پروسه ها اهمیت بالایی دارد. در ادامه این مقاله به بررسی جامع این محصول و معرفی فروشگاه آواصنعت برای خریدی مطمئن به شما را خواهیم داشت پس با ما همراه باشید.

چه روش هایی برای کنترل رطوبت وجود دارد؟

به طور کلی می توان رطوبت محیط را به صورت اتوماتیک و نیمه دستی انجام داد . در روش دستی بدین صورت است که یک سنسور کنترلر رطوبت و دما در محیط قرار داده می شود و یک اپراتور مداوم پارامتر های اندازه گیری شده را چک می کند و هر زمان نیاز به تغییری باشد به صورت دستی اعمال می کند تا دوباره رطوبت به میزان مورد نظر برسد.

اما در روش اتوماتیک با خرید سنسور رطوبت پس از بررسی لحظه ای رطوبت هر زمان نیاز تنظیم مجدد  و تغییر المان ها باشد خود دستگاه به صورت خودکار وارد مدار شده و دستور لازم را به سایر دستگاه ها می دهد.

برای خرید سنسور رطوبت به کدام فروشگاه معتبری می توان مراجعه نمود؟

جهت خرید سنسور رطوبت فروشگاه آواصنعت با داشتن سابقه بلند مدت در زمینه فروش محصولات ابزار دقیق و صنعتی آماده ارائه خدمات به صورت حضوری و آنلاین می باشد. شما با خرید از این فروشگاه می توانید از کیفیت بالا و سلامت محصول خود اطمینان داشته باشید.