خرید فیوز مینیاتوری

فیوز مینیاتوری یا کلید مینیاتوری که اختصارا MCB نامگذاری شده است تجهیزات الکتریکی خانگی و صنعتی را در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار محافظت می کند. در ادامه این مقاله به خرید فیوز مینیاتوری می پردازیم.

ساختار فیوز مینیاتوری

برای خرید فیوز مینیاتوری باید با ساختار آن آشنا شوید. فیوز مینیاتوری از مجموعه ‌ای از قطعات تشکیل شده که در یک محفظه مستحکم و عایق تعبیه شده ‌اند.
سیستم کلید زنی یا سوئیچینگ نیز از دو کنتاکت ثابت و متحرک تشکیل شده است که با سیم‌ های ورودی و خروجی ارتباط الکتریکی دارند.
در شرایط کار عادی ، برای خرید فیوز مینیاتوری باید بدانید که مانند یک کلید عادی عمل می ‌کند که وظیفه آن قطع و وصل مدار است.
اگر شرایط اضافه بار یا اتصال کوتاه رخ دهد ، MCB به طور خودکار عمل کرده و در نتیجه آن ، گذر جریان بار با وقفه رو ‌به‌ رو می‌ شود.
نشانه بصری این وقفه حرکت خودکار دکمه MCB به موقعیت قطع است. این عملکرد خودکار MCB می ‌تواند از دو طریق گرمایی و مغناطیسی به دست آید. شکل زیر، عملکرد قطع MCB را به صورت گرمایی نشان می ‌دهد.

مشخصات فیوز مینیاتوری

برای خرید فیوز مینیاتوری بدانید که دارای دو نوع جریان مطرح است : جربان لحظه ای و جریان نامی
جریان لحظه ای : روی فیوز ها جریانی نسبتاً بزرگ نوشته شده مانند ۶۰۰۰ یا ۳۰۰۰ و معمولاً این عدد در یک کار مستطیل شکل قرار دارد ، جریان لحظه ای به جریان گفته می شود در یک لحظه ( کم تر از یک ثانیه ) فیوز توانایی تحمل این جریان را دارد.
جریان نامی: به حد اکثر جریان مجازی گفته می شود که یک فیوز توانایی تحمل آن را دارد و اگر جریانی بیش از جریان نامی که روی فیوز نوشته شده است باشد ، از فیوز عبور کند ، فیوز مدار را قطع می کند.

خرید فیوز مینیاتوری

حفاظت از شبکه برق و تجهیزات درون شبکه و مصرف کننده ها در برابر خطرات و عوارض ناشی از اتصال کوتاه مانند آسیب دستگاه یا مدار، آتش سوزی (ناشی از برق و ورود صاعقه) و برق گرفتگی که مهم ترین دلیل برای حفاظت است.
خطرات و عوارض ناشی از اضافه بار که آن هم موجب آسیب تجهیزات و آتش سوزی می شود ، استفاده و خرید فیوز مینیاتوری را به عنوان قطع کننده و وسیله حفاظتی اجتناب ناپذیر می سازد.
فیوز مینیاتوری یا کلید محافظ جان MCB از عبارت Miniature Circuit Breaker گرفته شده است و یکی از تجهیزات پرکاربرد الکتریکی به شمار می رود و در کابل برق کشی ساختمان استفاده می شود.
این کلید در مقابل جریانات اضافی حساس است و سریعا مدار را قطع می کند. به این صورت که اگر جریان اضافی از فیوز بگذرد برای تامین امنیت و جلوگیری از اتصال کوتاه برق را قطع می کند در نتیجه مانع آسیب رسیدن به سایر اجزای مدار و وسایل می شود.
شما در این مقاله با خرید فیوز مینیاتوری آشنا شدید. در خریطد فیوز مینیاتوری می دانید که از دو مکانیزم برای عملکرد خود استفاده می کند : عملکرد بیمتالی برای حفاظت اضافه بار و عملکرد مغناطیسی جهت حفاظت از اتصال کوتاه.
تشخیص جریان اضافه به عهده یک فلز ( بیمتال) می باشد که به وسیله عبور جریان مدت دار بیش از جریان نامی گرم شده و بر اثر خم شدن باعث عمل کنتاکت فیوز مینیاتوری شده و مدار را قطع می کند.

هم چنین جریان اتصال کوتاه به وسیله سیم پیچ که دارای تعداد دور کم و قطر زیاد می باشد به صورت مغناطیسی تشخیص داده شده و فیوز مینیاتوری عمل می کند.
انتخاب و خرید فیوز مینیاتوری برای یک کاربرد خاص کاری است که باید آن را به دقت انجام داد تا حفاظت قابل اطمینان در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه تضمین شود.
اگر انتخاب MCB بر اساس الزامات مدار نباشد ، ممکن است به دفعات تریپ ‌های نا خواسته رخ دهد. اگر انتخاب MCB در اندازه‌ ای کم تر از اندازه نامی بار باشد ، به دفعات فراوان تریپ می ‌شود و موجب وقفه در رسیدن جریان به بار متصل به آن خواهد شد.
زیرا در این حالت ، جریان نامی MCB کم تر از مقدار جریان نامی بار است. اگر مقدار نامی MCB بزرگ‌ تر از جریان نامی بار باشد ، بار متصل به آن به خوبی محافظت نمی ‌شود. در این حالت ، کلید مینیاتوری حتی هنگامی که بار جریان اضافه بار بکشد ، عمل نخواهد کرد.

شما می توانید برای خرید حضوری و یا سفارش آنلاین این محصول از طریق فروشگاه آوا صنعت و سایت این مجموعه اقدام نمایید