پی ال سی یک کامپیوتر دیجیتال صنعتی می باشد و نوعی کنترل کننده منطقی برنامه پذیر می باشد . در ادامه این مقاله به خرید پی ال سی می پردازیم .

نحوه کار کرد پی ال سی ها چگونه است ؟

برای خرید پی ال سی بدانید که پی ال سی ها به نحوی طراحی شده اند که در محیط ها و شرایط خشن صنعتی ، دوام بیاورند و در برابر گرما ، سرما ، گرد و غبار و رطوبت محافظت شده اند .
پی ال سی دارای یک میکروپروسسور می باشد که با استفاده از زبان کامپیوتر برنامه نویسی می شود . برنامه در یک کامپیوتر نوشته شده و از طریق یک کابل به پی ال سی منتقل می شود .

مزایای خرید پی ال سی چیست ؟

استفاده از دستگاه پی ال سی باعث مدیریت بهتر یک ماشین صنعتی خواهد شد . استفاده از پی ال سی روش های سنتی مدیریت ماشین آلات را منسوخ کرده، و دیگر نیاز به نیروی انسانی نمی باشد و این ماشین آلات به صورت اتوماتیک و با استفاده از فرمان های پی ال سی کار می کنند .
یکی دیگر از خرید پی ال سی عیب یابی آسان می باشد . در سیستم های صنعتی برای عیب یابی یک سیستم می بایست قطعات مختلف مورد بررسی قرار می گرفتند .

حافظه به کار رفته در پی ال سی چیست ؟

برای خرید پی ال سی باید بدانید که از حافظه های نیمه هادی و بیش تر از RAM و EEPROM استفاده خواهد شد . یک باتری نیز برای جلوگیری از پاک شدن اطلاعات حافظه RAM در مواقع قطع برق و خاموش کردن دستگاه به کار برده می شود .
یک خازن نیز موازی با باتری Back up گرفته خواهد شد که به هنگام تعویض باتری می تواند برق سیستم را به مدت 30 ثانیه تامین نمایید .

اطلاعات ورودی پی ال سی ها چگونه به دست می آید ؟

اطلاعات ورودي از طریق سنسورها دریافت و در حافظه ذخیره می شوند ، این اطلاعات با توجه به فرامین موجود در حافظه پردازش می شود و سپس خروجی ها به نحوي مناسب ساخته می شوند . هر پی ال سی داراي زبان برنامه نویسی خاص خود بوده که رابط بین کاربر و سخت افزار پی ال سی می باشد .
کاربرد پی ال سی در صنعت به چه صورت می باشد ؟
برای خرید پی ال سی بدانید که پی ال سی در خیلی از وسایل و لوازم دنیای اطراف ما استفاده می شوند . اگر شغل شما مرتبط به ماشین سازی ، بسته بندی ، مواد شناسی یا یکی از صنایع بی شمار باشد ، تقریبا تمامی لوازمی که نیاز به نوعی کنترل الکتریکی دارند ، نیازمند PLC می باشند .

خرید پی ال سی

برای اولین بار از پی ال سی در صنعت اتومبیل سازی استفاده شده است و این دستگاه جایگزین رله ها و تایمرها شده است . در سیستم پی ال سی ، نتایج خروجی در پاسخ به شرایط ورودی ، باید در یک زمان محدود تولید شود .
درصورت عدم پاسخ مناسب در زمان تعریف شده ، عملکرد ناخواسته در سیستم اتفاق خواهد افتاد . رنج پی ال سی های تولید شده ، از پی ال سی های کوچک با حدود ده ها I/O که به صورت کامپکت با پروسسور هستند ، شروع می شود تا پی ال سی های ماجولار قابل نصب بر روی رک، که هزاران I/O دارند و اغلب به شبکه ، به پی ال سی های دیگر و به SCADA متصل می شوند .

روش هاي برنامه نویسی پی ال سیم

مهم ترین روش هاي برنامه نویسی پی ال سی عبارتند از : روش نردبانی ، روش فلوچارتی ، روش لیست جملات که باید در مورد آن ها تحقیق کنید .
برای خریداری پی ال سی بدانید که معمولا پی ال سی ها دارای پورت های ارتباطی صنعتی می باشند که به کمک آن ها می توانند با سایر دستگاه ها ارتباط برقرار کنند . این امر باعث تسریع در امر تبادل اطلاعات می شود و امکان کنترل دقیق تر را به پی ال سی می دهد .
شما برای خرید پی ال سی می توانید به سایت معتبر آوا صنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت می توانید از دیگر کالاهای آن دیدن نمائید .

برای خرید پی ال سی به کدام فروشگاه معتبری می توان مراجعه نمود؟

جهت خرید پی ال سی فروشگاه آواصنعت با داشتن سابقه بلند مدت در زمینه فروش محصولات ابزار دقیق و صنعتی آماده ارائه خدمات به صورت حضوری و آنلاین می باشد. شما با خرید از این فروشگاه می توانید از کیفیت بالا و سلامت محصول خود اطمینان داشته باشید.