علت ضرورت خرید کابل آنالوگ را می دانید؟

قبل از خرید کابل آنالوگ اندکی درباره سیگنال های آنالوگ صحبت کنیم خالی از لطف نخواهد بود . همان طور که می دانید سیگنال آنالوگ ، سیگنالی است که در آن داده ها یدر یک محدوده مشخص پیوسته در جریان هستند و داده هایی که مربوط به پارامتر های متغییر دارند تعلق دارد مانند دما ، رطوبت  ، فشار ، ولتاژ و جریان الکتریکی و به طور کلی هر پارامتری که مداوم تغییرات فیزیکی داشته باشد . سیگنال های آنالوگ برخلاف دیجیتال به صورت گسسته نیستند و کاملا یکپارچه و پیوسته می باشند .

مزیت اصلی این نوع سیگنال وضوح بالا و دقیق آن است ، تراکم بیشتر و پیوسته بودن این سیگنال ها سبب حفظ کیفیت و دقت آن می شود و شرایط موجود را تا حد امکان به طبیعات نزدیک نشان می دهد .

به دلایل ذکر شده در بالا خرید کابل آنالوگ یک امر مهم و تاثیر گذار در انتقال این سیگنال های آنالوگ از فرستنده به گیرنده می باشد .

در دنیای آنالوگ زندگی می‌ کنیم و صدا‌هایی که به گوشمان می ‌رسند ، آنالوگ هستند . در ادامه این مقاله به خرید کابل آنالوگ می پردازیم .

خرید کابل آنالوگ

کابل دیجیتال

پورت صوتی نوری یک راه محبوب برای ارسال صذا با کیفیت بالا بین دستگاه ها می باشد . کابل دیجیتال یا اوپتیکال یکی از کابل هایی است که جدیدا خیلی پر مصرف شده است .
اکثر دستگاه های جدید پورت اوپتیکال دارند . کابل اچ دی ام آی می تواند صدا و تصویر همزمان را تغییر دهد کابل کواکسیکال و اپتیکال صدای دیجیتال را نیز انتقال می دهند .

کابل فرمان چیست ؟

کابل فرمان به منظور انتقال سیگنال های آنالوگ به عنوان مثال جریان‌ های عبوری از خط و یا سایر تجهیزات و ولتاژ نقاط مختلف پست و سیگنال‌ های دیجیتال به عنوان مثال باز یا بسته کردن کلید ها و فرمان‌ های مربوطه به کار می ‌روند .
این سیگنال ها با هدف کنترل و اندازه‌ گیری باز و بسته کردن خط و … اندازه‌ گیری جریان ، توان، انرژی و … حفاظت در نقاط مختلف پست مورد استفاده قرار می‌ گیرند .

خرید کابل آنالوگ

سیم آنالوگ مخابرات چیست ؟

برای خرید کابل آنالوگ بدانید که در یک سیستم مخابراتی آنالوگ هر گز نمی توان نویز را از سیگنال اصلی جدا کرد و بهترین سیستم کابل مخابراتی نه تنها نویز را از بین نمی برد بلکه نویز اضافه می کند و تنها می توان از سیستم های low noise استفاده کرد .
در حالی که این برتری برای سیستم های مخابرات دیجیتال نسبت به آنالوگ وجود دارد که می توان در شرایط مناسب نویز را به طور کامل از سیگنال اصلی جدا کرد و سیگنال اصلی را در گیرنده بازسازی کرد .
در مخابرات آنالوگ تنها به وسیله فیلتر های میان گذر می توان نویز هایی را که خارج از باند قرار دارد جدا کرد ولی نمی توان نویزی که در باند سیگنال اصلی وجود دارد جدا کرد .
اما در ارسال دیجیتال اگر به وسیله یک مقایسه کننده سیگنال دریافتی را با یک vref که برابر v/2 می باشد مقایسه کنیم سیگنال اولیه به دست می آید .

تفاوت کابل و سیم در چیست ؟

گاهی مردم سیم کابل و شبکه را با هم اشتباه می گیرند و فکر می کنند این دو یکی هستند ولی در واقع این دو وسیله با هم متفاوت می باشند . کابل در واقع از چند رشته سیم تشکیل شده است و سیم از یک یا چند رشته مواد الکتریکی ساخته شده است که در جنس مواد عایقی نیز با هم متفاوت می باشند .

غلاف کابل چیست ؟

شما در خرید کابل آنالوگ باید از جنس غلاف آن آشنایی داشته باشید . غلاف کابل یک پوشش استوانه ای شکل می باشد که جهت حفاظت از کابل ها در برابر محیط آن را پوشش می دهد و برای این کار معمولا از یک تا چند غلاف از جنس فلز معمولا سرب ، فولاد و مس می باشند و یا مواد پلاستیکی اکثرا از جنس پی وی سی استفاده می شود .

خرید کابل آنالوگ

تفاوت کابل آنالوگ با HDMI در چیست؟

هر دستگاهی که توانایی پخش تصاویر ، ویدیو و صدا را دارد برای اتصال به تلویزیون نیازمند کابل می باشد البته به جز دستگاه های مدرنی که به صورت بی سیم این اتصال را برقرار می کنند . در این اتصال با سیم دو نوع کابل مورد استفاده قرار می گیرد . یکی کابل آنالوگ و دیگری کابل های HDMI می باشد.

در پروسه انتقال داده از یک فرستنده دیجیتال به گیرنده آنالوگ لازم است تا این سیگنال به آنالوگ تبدیل شده و به صورت صوت و تصویر به نمایش در بیاید در هر بار تبدیل انجام شده اندکی افت کیفیت اتفاق خواهد افتاد. اما در شرایطی که فرستنده و گیرنده هر دو آنالوگ باشند لازم است تا عملیات تبدیل در هر دو طرف صورت گیرد که این وظیفه با خرید کابل آنالوگ انجام می شود.

تمام پروسه گفته شده در بالا در کابل های HDMI بدون تبدیل و فشرده سازی انجام می شودو امکان دریافت مستقیم سیگنال دیجیتال و انتقال بدون تبدیل آن وجود دارد.

خرید کابل آنالوگ

در هنگام اتصال یک دستگاه پخش دیجیتال به یک نمایشگر آنالوگ ، داده های دیجیتال در دستگاه دیجیتال به سیگنال آنالوگ تبدیل و و بر روی کابل های صدا یا تصویر به نمایشگر رسیده و پخش می شود .
در شرایطی که از طریق یکی از روش های آنالوگ ، تصاویر از یک منبع دیجیتال به یک نمایشگر دیجیتال ارسال شود ، وضعیت بدتر است هم در مبدا هم در مقصد تبدیل خواهیم داشت و افت کیفیت و بروز نویز بیش تر می شود .
سیگنال آنالوگ سیگنالی می باشد که به طور پیوسته در زمان ، مقادیر مختلفی دارد یعنی لحظه ای نیست که این سیگنال آنالوگ مقدار نداشته باشد .
صدا و تصویر هر دو آنالوگ می باشند البته این دو را می توان دیجیتالی هم کرد اما ماهیت صدا و تصویر آنالوگ می باشد چون در هر لحظه از زمان مقادیر یا اطلاعات مختلفی دارند .

معرفی فروشگاه آواصنعت

سیگنال های آنالوگ با استفاده از کابل های آنالوگ قابل استفاده هستند . این سیگنال ها در بعضی مواقع دارای نویز می باشند آنتن های تلوزیون نمونه ای از سیگنال های آنالوگ می باشند .
شما برای خرید کابل آنالوگ باید از سایت معتبر آواصنعت کمک بگیرید و ضمن خرید از این سایت از دیگر کالاهای آن دیدن نمائید .