معرفی کابل مسی مخابراتی از نوع ژله فیلد خاکی (BFC)

برای خرید کابل مخابراتی لازم است تا به طور کامل از انواع آن اطلاع داشته باشید . به همین جهت در این مقاله به معرفی انواع کابل ارتباط و مخابراتی می پردازیم . کابل های ژله فیلد خاکی از زیر مجموعه کابل های با مغز مسی می باشد . محل استفاده از این کابل ها به صورت کاملا مستقیم در زیر زمین می باشد . این کابل سایز های متفاوتی چون 10 زوج   الی 1800 زوج دارد و به بازار عرضه می شود .

کابل مخابراتی

این نوع کابل ها از نظر مقاوت تا حد قابل قبولی درجه بالایی را دارد که از نظر صدمات ناشی از دفن شدن در زیر خاک و آسیب دیدگی فیزیکی از سایر کابل ها برتری دارد .

برای نصب به طور کلی از کافو تا پست قرار می گیرد و قطری که برای هادی آن در نظر گرفته شده است . به طور معمول 0.4 میلی متر و 0.6 میلی متر می باشد .

ساختار کابل ژله فیلد خاکی

با توجه به تصویر به اختصار می توان اجزای سازنده این نوع کابل را بدین ترتیب معرفی نمود:

1- هادی یا همان مس که مغز اصلی کابل است .

2- عایق جهت محافظت از مغزی و قطعی اتصال و همچنین جلوگیری از برق گرفتگی در زمان کار با کابل

3- ژله گرم

4- نواری که از جنس پلی استر می باشد.

5- نوار بعدی که آلومینیومی می باشد.

6- روکش داخلی برای جمع آوری تمام اجزای داخلی کابل

7- آرمور

8-روکش خارجی که برای عموم قابل مشاهده می باشد و خاصیت عایقی نیز دارد.

کابل مخابراتی

 

قطر مغزی کابل های مخابراتی چگونه است؟

برای خرید کابل مخابراتی باید دانست که سطح مقطع آن ها به چه اندازه ای است و به چه عواملی بستگی دارد .  خلاصه و دقیق اگر بخواهیم به مسئله نگاه کنیم قطر مغزی رشته سیم های مخابراتی با قدرت انتقال سیگنال ها کاملا رابطه ای مستقیم دارد و هرچه این مقدار بیشتر باشد از نظر ساختاری نیز مس سازنده آن غلظت بالاتری دارد و توانایی انتقال سیگنال با کیفیت و بدون نویز را در مسیر های طولانی تری دارند .

به صورت استاندارد این اندازه ها به ترتیب 0.4 میلی متر ، 0.5 میلی متر و 0.6 میلی متر می باشند که بر اساس نیاز قابل خریداری هستند و از نظر قیمت نیز هرچه قطر مغزی کابل بیشتر باشد قیمت خرید آن نیز افزایش می یابد . به همین جهت باید میزان قدرت مورد نیاز برای انتقال سیگنال و فاصله فرستنده تا گیرنده را بررسی نمود و انتخابی صحیح برای خرید کابل مخابراتی داشت .

کابل مخابراتی مسی چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از خرید کابل مخابراتی بهتر است انواع آن را بشناسید . کابل های مسی نوعی از سیم هایی هستند که دارای مغزی با جنس مس می باشند و به دو نوع هوایی  زمینی نیز دسته بندی می شوند . به دلیل این که کابل های هوایی بیشتر در معرض نور شدید خورشید و همچنین بارندگی قرار دارند برای بالا بردن عمر مفیدشان از روکش به صورت عایق استفاده می شود.

کابل های مخابراتی از مهم ترین اجزا در برقراری ارتباطات به شمار می آیند . در ادامه این مقاله به خرید کابل مخابراتی می پردازیم .

سایز کابل های مخابراتی زمینی چقدر است ؟

کابل‌ های تلفن مسی به صورت زوج به هم تابیده شده اند . استفاده از چنین الگویی برای کاهش اثر هم‌ شنوایی در کابل می‌ باشد . در بیان سایز کابل‌ های مخابراتی از  عدد 2 استفاده می‌ کنیم که نشان‌ گر زوج بودن رشته‌ های آن باشد .
سایز این کابل ‌ها را با ضرب 3 عدد نشان می ‌دهند . برای مثال ، 0.6×2×10 نشان دهنده کابلی با 10 زوج رشته می باشد که قطر هادی‌ های آن 0.6 میلی ‌متر است .

کابل های فیبر نوری چه کاری انجام می دهند ؟

برای خرید کابل مخابراتی بدانید که کابل های فیبر نوری از رشته های باریک از جنس سیلیکا ( شیشه) و یا پلاستیک ساخته شده اند و می توانند با سرعت بالاتر دیتا و اطلاعات را منتقل نمایند .
کابل های مخابراتی فیبر نوری با توجه به نوع کاربردی که می توانند در محیط داشته باشند در انواع مختلفی برای داخل و یا خارج از ساختمان تولید می شوند .

تفاوت کابل های هوایی و زمینی در چیست ؟

در خرید کابل مخابراتی بدانید که کابل های قابل استفاده در فضای باز دارای استحکام بیش تری می باشند و به واسطه جنس روکش در مقابل نور خورشید و باد و باران مقاومت بیش تری دارند .
از طرفی به واسطه انعطاف کمی که دارا می باشند ، در فاصله بین پست ها تا منازل خمیدگی کم تری را در طول مسیر دارند . این کابل ها تحت عنوان کابل زمینی شناخته می شوند .
از ویژگی های کابلی که برای داخلی ساختمان تولید می شوند می توان به سهولت بیش تر در مسیر ها یا خمش های کنار دیوار کشیده می شوند اشاره کرد . در صورتی که از کابل های طوسی در معرض نور خورشید استفاده شود ، دچار پوسیدگی خواهند شد . این کابل با عنوان کابل هوایی شناخته شده اند .

ویژگی کابل مخابراتی مسی در چیست ؟

کابل های مخابراتی مسی داری مغزی های از جنس مسی هستند و  به دو نوع هوایی و زمینی تقسیم می شوند . کابل های مسی هوایی بیش تر در معرض نور خورشید بارندگی قرار دارند، بر روی آن ها یک روکش قرار گرفته است تا مقاومت کابل در محیط های مختلف بالا برود و بتواند برای سال های متوالی مورد استفاده قرار بگیرد .
همین روکش که باعث مقاومت کابل می شود می تواند باعث کاهش انعطاف پذیری کابل شده که بیش تر برای محیط های بیرونی ساختمان ها از آن ها استفاده خواهد شد .

خرید کابل مخابراتی

کابل های مخابراتی را می توان یکی از مهم ترین اجزا در برقراری ارتباطات دانست که در طول تاریخ با پیشرفت هایی همراه بوده اند و امروز شاهد استفاده از انواع این کابل های می باشیم .
در بین تمام کابل ها ، این محصول جزو  پر استفاده ترین ، مهم ترین و محبوب ترین کابل در بین عموم می باشد ، این نوع از کابل ها بیش ترین استفاده را در تاسیسات شهری و خانگی دارند.   این نوع کابل معمولا به دو روش هوایی و زمینی مورد استفاده قرار می گیرد .

ویژگی های انواع کابل مخابراتی

از دیگر ویژگی های کابل های مخابراتی فیبر نوری Outdoor می توان به امکان تحمل رطوبت بالا ، پوشش ضد جونده و هم چنین تحمل محدوده ی دمایی منفی ۴۰ تا مثبت ۸۰ درجه اشاره نمود .
این کابل‌ ها نقش مهمی در شبکه ‌های مخابراتی و خطوط تلفن داشته و تولید آن‌ ها با پیشرفت‌ های چشمگیری مواجه شده است . معمولا ماده اولیه این کابل‌ ها مس و مواد حاصل از صنایع پتروشیمی می باشد و بیش تر در تاسیسات شهری و خانگی مورد استفاده قرار می‌ گیرد .
برای خرید کابل مخابراتی بدانید که کابل ‌مخابراتی که از آن با نام کابل تلفن هم یاد می ‌شود ، با عایقی به رنگ مشکی یا طوسی تولید می ‌شود . این کابل از نظر ساختاری ، به دو دسته مسی و فیبر نوری تقسیم بندی می شود که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند .

از کجا کابل مخابراتی میشه خرید؟

شما برای خرید کابل مخابراتی می توانید به سایت معتبر آواصنعت مراجعه کنید و ضمن خرید از دیگر کالا های این سایت دیدن نمائید .