در ادامه این مقاله به خرید کانتر می پردازیم یک شمارنده ، یک دستگاه می باشد که تعداد اشیا یا تعداد عملیات را می ‌شمارد .

کاربرد دستگاه شمارنده چیست ؟

برای خرید کانتر باید از کاربرد آن اطلاع داشته باشید . دستگاه های شمارنده کاربرد های بسیار زیادی در صنعت دارند . این دستگاه ها در خطوط تولید صنعتی برای کنترل و شمارش تعداد قطعه یا بسته با استفاده از یک سنسور که که به کانتر پالس داده می شود .
در یک مولتی متر دیجیتال یک ولتاژ اندازه گیری می شود و به صورت عددی نشان داده می شود . درون یک مولتی متر دیجیتال از یک شمارنده برای تبدیل ولتاژ آنالوگ به عدد استفاده می کنند .

شمارنده از پیش تنظیم شده چیست ؟

شما برای خرید کانتر باید بدانید که یک شمارنده از پیش تنظیم شده تا زمانی به شمردن ادامه خواهد داد که عدد شمرده شده به مقدار از پیش تنظیم‌ شده برسد .
سپس یک خروجی کنترل را فعال می ‌کند تا یک دستگاه خروجی را فعال کند . اصطلاح پریست در شمارنده‌ ی پریست به این معنا می باشد که می ‌توانید یک مقدار را از پیش تنظیم کنید .

حداکثر سرعت شمارش کانتر چقدر می باشد ؟

برای خرید کانتر بدانید که حداکثر سرعت شمارش که در آن ، نمایشگر دیجیتال و بخش خروجی بدون شمارش اشتباه می‌ توانند با دقت کار کنند . حداکثر سرعت شمارش با واحد شمارش در ثانیه (cps) ابراز می ‌شود .

توتال کانتر چه عملکردی دارد ؟

این نوع شمارنده دارای سیگنال های ورودی و خروجی نمی باشد و تنها مقدار شمارش شده ‌ی فعلی را نمایش خواهد داد . این نوع بیش تر زمانی کاربرد دارد که شما می‌ خواهید فقط عدد تولید شده را نمایش دهید .
کانتر ها اغلب روی پنل (نمایشگر) ، مقدار شمارش شده را نشان خواهد داد تا کارگران بتوانند صفحه نمایشگر را چک کنند .

شمارنده زمان به چه صورتی می باشد ؟

برای خرید کانتر بدانید که یک شمارنده زمان ، زمان را خواهد شمرد و طول زمانی که شمرده است را نمایش خواهد داد . به شمارنده زمان ، زمان ‌سنج توتال یا ساعت ‌سنج هم گفته می ‌شود .
ساعت تنها واحد موجود نمی باشد ، زمان را می ‌توان با واحد های دقیقه ، ثانیه و در برخی موارد، روز هم نشان داد . یک شمارنده زمان ، یک تایمر نیست .

آشنایی با کانتر

شما برای خرید کانتر باید بدانید که یک شمارنده یا کانتر ، یک دستگاه می باشد که تعداد اشیا یا تعداد عملیات را شمارش می کند . شمردن ۱۰ یا ۲۰ شی بسیار ساده است .
وقتی تعداد شمارش بیش تر شود و اعداد بزرگ ‌تر ، شمارش بسیار سخت خواهد شد . شمارنده‌ ها در زمینه شمردن دقیق ، بسیار عملکرد بهتری نسبت به افراد دارند .
هنگام خرید کانتر باید دقت کنید این نوع شمارنده دارای سیگنال ورودی و خروجی نمی باشد و تنها مقدار شمارش شده ی فعلی را نمایش خواهد داد . این نوع بیش تر زمانی کاربرد دارد که شما می خواهید فقط عدد تولید شده را نمایش دهید .
توان یا برقی که از شمارنده به سنسور ها تغذیه می ‌شود که برای شمارش یا ریست کردن استفاده می ‌شود که به آن برق سنسور هم گفته خواهد شد .
با یک شمارنده ، شما می ‌توانید زمانی مشخص را تنظیم کنید و وقتی آن زمان برسد ، یک سیگنال الکتریکی خروجی خواهد شد . ولی با یک شمارنده زمان ، شما زمانی را تنظیم نخواهید کرد . این شمارنده فقط جمع زمان را محاسبه کرده و جمع را نشان می ‌دهد .

آشنایی با اصطلاحات تایمر

برای خرید کانتر باید با اصطلاحات تایمر آشنا شویم ، باید بدانید که یک تایمر پریست می باشد و یک شمارنده زمان یک شمارنده توتال خواهد بود . اما در گذشته و امروز ، شمارنده زمان همیشه به عنوان یک شمارنده طبقه‌ بندی شده است
.
شمارنده های الکترونیک یا دیجیتال می توانند سیگنال های الکتریکی مانند انواع پالس ، خروجی سنسور های مختلف ، سرعت و … را به تغییرات عددی تبدیل خواهد کرد .
شمارنده های دیجیتال سرعت پاسخ گویی ، دقت و عملکرد بهتری نسبت به شمارنده های آنالوگ را دارا می باشند . شما برای خرید کانتر ، تایمر آنالوگ و دیجیتال، سنسور دماو…می توانید به سایت معتبر آوا صنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید .