مزایای استفاده از کلید های کمپکت چیست ؟

خرید کلید اتوماتیک به صورت کلی جهت خودکار شدن مدار می باشد و از مزایایی که دارد می توان به قابلیت اتصال موتور و امکان قطع و وصل آن به صورت برنامه ریزی شده و اتومات می باشد. علاوه بر این می توانید بر روی آن ها کنتاک های متنوعی از جمله کنتاکت خطا ، رله های آندر ولتاژ و رله شنت به صورت کمکی استفاده نمود .

ساختمان کلید اتوماتیک چگونه است؟

کلید های اتومات به صورت کلی از اجزای مشخصی تشکیل شده اند که عبارت است از:

  • بدنه کلید
  • جرقه گیر
  • کنتاکت های کلید
  • اجزای مکانیزم قطع و وصل
  • بخش تریپ

خرید کلید اتوماتیک

انواع کلید های کمپکت

خرید کلید اتوماتیک از جمله قطعات با سفارش بالا در فروشگاه های لوازم الکترونیکی می باشد . برند های گوناگونی به تولید این کلید ها پرداخته اند که کشور کرده جنوبی از جمله معروف ترین کشورهای تولید کننده است . کلید های اتوماتیک که در بازار ایران در دسترس می باشند عموما در دو دسته تقسیم بندی می شود :

کلید های حرارتی – مغناطیسی که خود به دو دسته قابل قطع حرارتی و ثابت تقسیم می شوند . کلید های الکترونیکی نیز نوع دیگر می باشد .

کلید اتوماتیک تجهیزی برای قطع و وصل جریان و ولتاژ برق به صورت ایمن می ‌باشد. در ادامه این مقاله به خرید کلید اتوماتیک می پردازیم.

جریان کلید اتوماتیک

کلید کمپکت که آن را با نام کلید اتوماتیک نیز می ‌شناسند ، در رنج های وسیعی از جریان استاندارد شده ، طراحی و تولید می ‌شود .
شما برای خرید کلید اتوماتیک می توانید آن ها را در رنج جریان ۲۰ الی ۱۶۰۰ آمپر شاهد باشید. از طرفی در مدل ‌های ترمو مگنتیک ، این توانایی تعریف شده است که جریان های اتصال کوتاه تا ۵۰ کیلو آمپر را قطع نمود.
زمانی که هیچ آسیبی متوجه آن ها نشده باشد. مکان تعریف شده به جهت استفاده از انواع کلید کمپکت ، غالباً در سیستم های پایین دست شبکه های توزیع در مجاورت مصرف کننده های نهایی می باشد.
برای این منظور در ابتدای ورودی تابلو های صنعتی به عنوان کلید های اصلی و یا در خروجی تابلو های توزیع شهری با عنوان بریکر نهایی مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

ویژگی کلید اتوماتیک

شما برای خرید کلید اتوماتیک باید با ویژگی های آن آشنا باشید. تمام کلیدهای اتوماتیک دارای ویژگی های مشترک در عملیات خود هستند ، اما جزئیات بسته به نوع ولتاژ، درجه بندی فعلی و نوع قطع کننده مدار به طور قابل ملاحظه ای متفاوت است.
کلید اتوماتیک باید ابتدا وضعیت خطا را تشخیص می دهد. در اتصالات کوچک و کلید های ولتاژ پایین ، این معمولا در دستگاه خود انجام می شود. به طور معمول، اثرات گرمایی یا مغناطیسی جریان الکتریکی استفاده می شود.
کلید اتوماتیک برای جریان های بزرگ یا ولتاژ بالا معمولا با دستگاه های خنک کننده ایمنی حفاظتی طراحی شده اند تا یک وضعیت خطا و کارکردن مکانیسم باز شدن را کنترل کنند.
اینها معمولا نیاز به یک منبع انرژی جداگانه مانند یک باتری دارند ، گرچه برخی از مدارهای ولتاژ بالا دارای ترانسفورماتورهای فعلی، رله حفاظتی و یک منبع قدرت کنترل داخلی هستند.

خرید کلید اتوماتیک

برای خرید کلید اتوماتیک باید بدانید که کلید اتوماتیک در اندازه های مختلف ساخته می شود ، از دستگاه های کوچک که از مدارهای کم جریان یا لوازم خانگی فردی استفاده می کنند ، تا تابلوهای بزرگ طراحی شده برای حفاظت از مدارهای ولتاژ بالا که تمام شهر را تامین می کنند.
عملکرد عمومی کلید اتوماتیک یا قطع کننده مدار، RCD یا فیوز به عنوان وسیله ای برای حذف جریان از یک سیستم معیوب ، اغلب به عنوان OCPD (Over Protection Device) نامیده می شود.

چگونگی عملکرد محصول

عملکرد اصلی خرید کلید اتوماتیک این است که به قطع جریان پس از تشخیص خطا کمک می کند. بر خلاف فیوز که یک بار عمل می کند و پس از آن باید جایگزین شود ، کلید اتوماتیک می تواند یک بازوی تعویض کننده (یا دستی یا به طور خودکار) برای تنظیم مجدد عملکرد طبیعی بازنشانی کند.
اساس کار کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ، مقایسه جریان ورودی با جریان خروجی کلید می باشد به طوری که اگر جریان نشتی در مداری که کلید در آن واقع شده است بیش تر از حساسیت کلید باشد کلید عمل کرده و جریان ورودی و در نتیجه مدار را قطع می نماید.
از مزایای دیگر استفاده از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی جلوگیری از بروز آتش سوزی در اثر وجود جریان نشتی می باشد
یک جریان نیم آمپری می تواند باعث بروز آتش سوزی شود ، کلید حفاظت از خط برق گرفتگی با تشخیص جریان نشتی و قطع جریان ورودی ، مانع از بروز آتش سوزی می شود.
برای خرید کلید اتوماتیک باید بدانید که در صورت وجود جریان نشتی در بدنه وسائل برقی ، این جریان به مرور زمان زیاد می شود و احتمال سوختن وسایل برقی را به وجود می آورد.

معرفی فروشگاه جهت خرید کلید اتوماتیک

لذا استفاده از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ضروری بوده و با توجه به کاهش میزان هدر رفتن انرژی الکتریکی و برق مصرفی صرفه جوئی اقتصادی و حفظ ثروتهای ملی را نیز در بر خواهد داشت.
به منظور حفاظت تأسیسات روشنائی ، برق صنعتی ، سیم و کابل و ماشین آلات در برابر اضافه بار و جریان اتصال کوتاه از فیوز، کلید فیوز و کلیدهای اتوماتیک استفاده می گردد.

برای خرید این محصول می توانید به راحتی از سایت آوا صنعت که یک فروشگاه لوازم الکترونیکی است اقدام نمایید.