خرید کلید حرارتی

کلید حرارتی در صورت به وجود آمدن اتصال کوتاه یا اضافه بار الکترو موتور را از منبع ورودی جدا می کنند . در ادامه این مقاله به خرید کلید حرارتی می پردازیم .

ساختمان کلید حرارتی چگونه است ؟

شما برای خرید کلید حرارتی باید از ساختمان آن آگاهی داشته باشید . کلید های حرارتی از دو فلز ناهمجنس که از یک سطح کاملا به هم جوش خورده اند ، تشکیل شده‌ است .
عنصر بی ‌متال یک نوار یا دیسک دو فلزه می باشد که بر اثر گرما در جهت فلزی که ضریب انبساط پایین ‌تری دارد خم می‌ شود و پس از سرد شدن به حالت اول بازمی ‌گردد .
معمولاً یک تماس الکتریکی در یک سو یا سوی دیگر این عنصر برقرار می‌ شود و چنان چه جریان عبوری از تیغه ها ، از حد مجاز بیش تر شود باعث گرم شدن و انبساط تیغه ها می گردد .
کلید حرارتی یک کلید حساس به دما می باشد که بر پایه عنصر بی‌ متال ساخته‌ و طراحی شده است . در صنعت برق کلید حرارتی یکی از رایج ‌ترین انواع رله ‌های اضافه ‌بار حرارتی می باشد .

حفاظت اضافه بار مغناطیسی

برای خرید کلید حرارتی باید دقت شود که این نوع حفاظت به وسیله یک نوع بوبین انجام می گردد که قسمت اصلی ساختمان آن از یک هسته مغناطیسی تشکیل شده است و اطراف آن چند دور سیم پیچیده شده است .
در اثر عبور جریان و زیاد شدن شدت میدان مغناطیسی اطراف سیم پیچ های دور این هسته ، جذب کنتاکت ها در داخل بوبین اتفاق می افتد و اهرم قطع در آن جذب می شود و سبب ایجاد شرایط لازم جهت عملکرد مکانیکی قطع مدار می گردد .
برای هر فاز، یک هسته مغناطیسی سیم پیچی شده در داخل کلید تعبیه می شود . از این مدل عملکرد ، جهت حفاظت مدار در برابر اتصال کوتاه استفاده می شود .
هنگامی که یک الکترو موتور در اثر تحمل بار اضافه ، جریان آن بالا می رود موتور گرم خواهد شد که به این عمل می‌ گویند بالا رفتن جریان حرارتی و وقتی الکتروموتور در اثر اتصال کوتاه بین دو فاز یا اتصال بدنه و فاز و یا فاز و نول و هر کدام از این موارد گرم می ‌شود می ‌گویند جریان مغناطیسی بالا رفته است .

کاربرد خرید کلید حرارتی

شما در این مقاله با خرید کلید حرارتی آشنا شدید . برای خرید کلید حرارتی بدانید که از جمله کلیدهای قابل قطع زیر بار می باشد که جهت روشن و خاموش کردن موتور، هم چنین محافظت از موتورها در زمان راه اندازی و کار، در مقابل اضافه بار و اتصال کوتاه به کار می رود .
این کلید که در بازار با نام کلید حرارتی و مغناطیسی نیز شناخته می شود ، در هنگام بروز اتصالی به صورت خودکار عمل می کند .
کلیدهای حرارتی مدار قدرت را قطع و وصل می کنند و هم چنین همراه با تجهیزات جانبی برای استفاده در مدار فرمان قابل نصب می باشند .

مقایسه عملکرد کلید حرارتی و بیمتال

عملکرد کلید‌های حرارتی تقربیا شبیه بیمتال می باشن و کار آن حفاظت در برابر اختلات جریان می باشد مانند بیمتال ، اما یک سری تفاوت‌ هایی بین بی متال و کلید های حرارتی است که موجب شده کلید ‌های حرارتی بهتر از بی متال ‌ها باشند و ضریب امنیت آن بیش تر از بی متال باشد .
برای خرید کلید حرارتی بدانید که دارای شستی قطع و وصل یا کلید ۰-۱ ، برای کنترل دستی می باشد . مانند بیمتال دارای درجه تنظیم جریان است (درجه آن را معمولاً ۱۰ درصد بیش تر از جریان نامی موتور تنظیم می ‌شود)
کلید های حرارتی دارای کلید تست ، برای تست سالم بودن می باشد . دارای ۳ فاز قدرت می باشد ورودی به برق و خروجی آن به موتو وصل می ‌شود .
کلید حرارتی در جریان‌ های بین 0.1 تا 220 آمپر ساخته و در بازار عرضه می ‌شوند . امکان اتصال کنتاکت کمکی ، کنتاکت خطا و رله شنت تریپ به کلید حرارتی وجود دارد .

معرفی فروشگاه لوازم الکترونیکی آواصنعت

شما برای خرید کلید حرارتی می توانید به سایت فروشگاهی آواصنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید کلید حرارتی می توانید محصولات دیگری را که مد نظر شماست خریداری نمائید .