امروزه در سیستم برق کشی ساختمان ها از کلید مینیاتوری و محافظ جان استفاده می کنند . در ادامه به خرید کلید مینیاتوری می پردازیم .

دسته بندی کلید های مینیاتوری به چه صورت می باشد ؟

در خرید کلید مینیاتوری باید از انواع کلید ها اطلاع داشته باشید . کلید های مینیاتوریبسته به محدوده قطع جریان به دو دسته تندکار و کندکار تقسیم می شوند .
کلید های کندکار محدوده قطع جریان بسیار کم تری دارد . بعد از احساس اضافه جریان با تاخیر مسیر جریان را قطع می کند . کلید های تندکار ضریب اتصال کوتاه پایین تری دارند .
این کلید ها در جریان اضافه بار به حالت قطعی می روند . اضافه بار لحظه ای بین 3 تا 5 برابر جریان نامی و در زمان مشخص جریان خروجی را قطع می کند .
کلید کندکار برای مصارف خانگی و موتوری مانند موتورهای القایی و موتورهای با توان کم و جریان های راه اندازی پایین و هم چنین بارهای با ضریب اشباع پایین به کار می برد .

مزایای استفاده از کلید های مینیاتوری

برای خرید کلید مینیاتوری باید از مزایای آن آگاه شوید . فیوزها بعد از قطع خطاهای مداری ، مجددا قابل استفاده نیستند و باید تعویض شوند .
اما کلید های مینیاتوری بعد از قطع جریان مدار مجددا قابل استفاده هستند . دقت در کلید های مینیاتوری به مراتب بالاتر از فیوز ها می باشد و این یک مزیت در خرید کلید مینیاتوری می باشد .
کلید های مینیاتوری دو عمل محافظت و کنترل را هم زمان انجام می دهند و این یعنی به جای یک کلید فیوز در مدارات مورد استفاده قرار می گیرد .
به علت سوختن فیوز در برابر اتصال های مدار ، مشکلات نصب و دردسرهای تعویض در هنگام استفاده از کلید های مینیاتوری به مراتب راحت تر از فیوز می باشد .

خرید انواع کلید مینیاتوری

در این مقاله با خرید کلید مینیاتوری آشنا شدید . تست کلید مینیاتوری بسیار آسان می باشد و برای این کار لازم است ابتدا کلید های مینیاتوری را بر اساس نقشه آن در مدار ببندید .
جریانی بالاتر از جریان مجاز به آن وارد می شود . هنگامی که کلید مینیاتوری سالم باشد ، قطع می کند و با همین روش می توان سالم بودن و یا خراب بودن آن را تشخیص دهیم .
امروزه به دلایل مزایای زیادی که کلید های مینیاتوری دارد در جعبه فیوز به جای فیوز از کلید مینیاتوری استفاده می کنند و به همین دلیل برخی به اشتباه به آن فیوز مینیاتوری می گویند .
در خرید کلید مینیاتوری بدانید که این کلید یکی از تجهیزات الکترومکانیکی خودکار می باشد که مصرف کننده را هم در برابر خطای اتصال کوتاه و جریان اضافه بار حفاظت می کند .

آیا می توان کلید مینیاتوری را تنظیم نمود؟

کلید های مینیاتوری قابلیت تنظیم را ندارند و می توانند به صورت مغناطیسی و هم به صورت حرارتی عمل کنند . در هنگام خرید کلید مینیاتوری باید بسته به نوع حفاظت مورد نیاز کلید متناسب را انتخاب کنید .
شما باید کلید مینیاتوری ای را انتخاب کنید که علاوه بر قطع تمام جریان های نا خواسته ، حفاظت لازم را برای سیستم فراهم می کند . در غیر این صورت خسارت های جبران ناپذیری به تجهیزات وارد می کند .

کاربرد کلید کندکار

از کلیدهای کندکار بیش تر برای حفاظت مدارات مورد استفاده واقع می شود . در این مدارات جریان راه اندازی بسیار بالا می باشد و علت کار گذاری کلید مینیاتوری کندکار این می باشد که در عملکرد آن ها سریع راه اندازی نشود .
کلید های مینیاتوری به صورت دستی روشن و خاموش می شوند . این عملکرد در زمان تعمیر و نگه داری تاسیسات برقی بسیار مفید می باشد .

عملکرد بیمتال در قطعی جریان

هنگامی که یک بخش از تجهیزات دچار اضافه بار می شوند ، بیمتال گرم شده خم می شود و ضامن را نیز آزاد می کند . در هنگام اتصال کوتاه ، افزایش ناگهانی جریان یک نیروی محرکه قدرتمند برای آزد کردن ضامن تولید می کند .
شما برای خرید کلید مینیاتوری باید اولا به کیفیت این محصول دقت کنید دوما نسبت به معتبر بودن این قطعه دقت کنید و از فروشگاه های معتبر آن را خریداری نمایئد.

معرفی فروشگاه آواصنعت

شما می توانید برای خرید کلید مینیاتوری به سایت فروشگاهی و معتبر آواصنعت مرا جعه نمائید ضمن خرید این کلید های مینیاتوری می توانید به سایر محصولات این مجموعه دسترسی داشته باشید .