انواع plc

دستگاه ها کنترلر که قابلیت برنامه ریزی را دارند همان پی ال سی ها هستند و بازار خرید plc به دلیل کاربرد گسترده نیز از سایرین دستگاه های کنترلی پرفروش تر می باشد . این دستگاه ها قابلیت افزودن ماژول را دارند و می توانند به عنوان یک واحد ماژولار و یا تکی ترکیب شوند و وظایف گوناگونی را عهده دار باشند .

یک دستگاه plc شرده که از چند ماژول ساخته شده است در یک کیس تشکیل شده است . ه همین دلیل است که توانیی دریافت داده ورودی و انتقال داده به صورت خروجی را دارا می باشند .

اما در انواع دیگر که یک دستگاه تک منظوره می باشد قابلیت تنظیم ورودی و خروجی از اپراتور گرفته شده است و دستگاه بر اساس اطلاعات پیش فرض خود فعالیت می کند .

در انوع دیگر دستگاه در زمان خرید plc می توان یک سیستم ماژولاری تهیه کرد که شامل منبع تغذیه ، پردازنده جهت تحلیل داده ها و سایر ماژول ها را دارا باشند که در این حالت امکان انتخاب پی ال سی با منبع تغذیه های متغییر و توانایی محاسبات را خواهید داشت .

قبل از خرید plc باید دانست که در اصل یک کنترل کننده است که امکان برنامه ریزی و برنامه نویسی آن از پیش وجود دارد و می توان آن را به صورت کاملاً ساده به عنوان یک کامپیوتر تک منظور معرفی کنیم.

کاربرد PLC

دستگاه پی ال سی کاربرد های گسترده ای در دنیای صنعتی امروز دارد بدین صورت که در هر واحدی که قرار داشته باشد یک ورودی را دریافت می کند و بر اساس هر آنچه که از پیش در حافظه قرار داده شده است ، یک خروجی صحیح را به ماشین و یا هر فرآیند صنعتی که در حال انجام است ارسال می‌کند . بدین ترتیب تمامی پروسه را کنترل می نماید.

خرید دستگاه پی ال سی

خرید plc به دلیل کاربردهایی که دارند یکی از مهم ترین مراحل خرید قطعات صنعتی و به طور دقیق تر یکی از مهم ترین بخش اتوماسیون صنعتی می باشد . خرید PLC بهتر است بدانید که شرکت های گوناگونی دست تولید این محصول شدند و در ابعاد گوناگون کاربردهای متفاوت تعداد ورودی و خروجی های مختلف تولید شدند و به همین جهت از نظر قیمت نیست دوره های بازی گسترده ای است اهمیت نقش این دستگاه در فرآیندهای صنعتی سبب می شود تا در زمان خرید پی ال سی کیفیت بالای محصول و خروجی دقیق آن توجه زیاد شود .