پوش باتن ها ابعاد بزرگی دارند که علت آن فضای مورد استفاده ی پوش باتن ها می باشد . در ادامه این مقاله به پوش باتن زیمنس می پردازیم .

انواع پوش باتن ها

پوش باتون ها در دو نوع کامپکت و ماژولار تولید می شوند و قطر استاندارد آن ها برای تعبیه بر روی پنل ها و ماشین های صنعتی 16 و 22 و 30 می باشد .
شاسی های ماژولار شامل سه قسمت می باشند عملگر ( هد شاسی ) ، نگه دارنده ( گلویی ) و پایه کنتاکت و پایه سیگنال می باشند .

پایه کنتاکت ها از لحاظ الکتریکی در دو نوع(NO) نرمال باز و(NC) نرمال بسته و در انواع فیشی ، پیچی ، فشاری ، کف خور (جهت نصب در داخل باکس) و قابل لحیم کاری (جهت اتصال بر روی برد ) تولید می شوند . با توجه به نوع شستی ، پایه کنتاکت ها می توانند کنار هم یا پشت سر هم مونتاژ شوند .

وضعیت های پوش باتن به چه صورت می باشد ؟

پوش باتون زیمنس معمولا در دو حالت وضعیت ثابت و برگشت پذیر ساخته می شوند و در بازار موجود می باشند . در حالت وضعیت ثابت وقتی دکمه با دست فشرده می شود پس از برداشتن شصت ، پوش باتن زیمنس در وضعیت خود ثابت می ماند تا دوباره اقدام به فشردن کنیم و به حالت قبل باز گردد .
اما در حالت برگشت پذیر پس از فشردن دکمه ، مجدد به وضعیت قبل خود باز می گردد ، یعنی دست روی دکمه فشرده می شود و به محض این که فشار از روی دکمه برداشته شود به حالت اول بر می گردد .

پوش باتن اضطراری چگونه است ؟

این نوع از پوش باتن ها ، دکمه های توقف اضطراری نامیده می شوند . این سرهای قارچی شکل هم چنین در کارهایی که نیاز به پوشیدن دستکش دارند هم مورد استفاده قرار می گیرد .
به عنوان یک کمک برای اپراتورها و کاربران در استفاده های صنعتی و تجاری ، یک نور آزمایشی معمولا برای جلب توجه کاربر در نظر گرفته می شود و اگر دکمه فشرده شود ، بازخورد آن به بایگانی  های روشنایی  به کاربر اطلاع داده خواهد شد .
معمولا این نور در وسط پوش باتن زیمنس تعبیه می شود و یک لنز به جای صفحه مرکزی سخت موجود در وسط پوش باتن قرار داده شده است .

ساختمان پوش باتن چگونه است ؟

ساختمان این دستگاه ها مجموعه ای از پیستون ، فنر باز گرداننده و کنتاکت ها می باشد . این دستگاه در حالت باز هیچ جریانی از آن عبور نخواهد کرد .
زمانی که فشار روی شستی دستگاه قطع شود پیستون به کمک فنر به موقعیت خود باز می گردد . کنتاکت ها به صورت عادی بسته هستند و امکان جاری شدن جریان در مدار کنترل وجود خواهد داشت .

پوش باتن زیمنس

این دستگاه غالبا یک فنر داخی دارد که تا زمانی که فشار داده شود عمل مورد نظر را انجام خواهد داد و به صورت خودکار به حالت اولیه باز می گردد .
کد بندی کلید های پوش باتن زیمنس بر اساس رنگ آن ها انجام می شود بنابراین برای هر عملکردی یه رنگ اختصاص داده شده است تا از این طریق اوپراتور در هنگام انجام کار دچار اشتباه نشود .
سطح پوش باتن زیمنس صاف ، مسطح و یا گود می باشد به طوری که حالت انگشت شست را دارا می باشد و یا کله قارچی است که گاهی کلید هم برای قف کردن تجهیز دارد .
پوش باتن ها می توانند خروجی سیگنال ، خروجی الکتریکی و یا مکانیکی داشته باشند و برای بایگانی  های سیم کابل و شبکه مختلفی راه اندازی می شوند .
سطح این دکمه ها معمولا صاف و یا مسطح می باشند و به طرزی طراحی شده اند که دست و انگشت انسان را به راحتی بر روی آن ها قرار بگیرد و آن را فشار دهد .

آشنایی با مجموعه آوا صنعت

پوش باتن ها در دو نوع کامپکت و ماژولار تولید شده اند و قطر استاندارد آن ها برای قرار گرفتن بر روی پنل ها و ماشین های صنعتی 16 و 22 و 30 می باشد .
شما برای خرید پول باتن زیمنس می توانید به سایت فروشگاهی آوا صنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر کالاهای این سایت دیدن نمائید .