وسیله ای است با مکانیزم ساده سوئیچی که برای کنترل کردن پروسه یک سیستم عملیاتی و یا یک دستگاه به کار می رود . در ادامه این مقاله به پوش باتن مولر می پردازیم .

کاربرد این کلید ها در کجاست ؟

در محاسبه گرها ، تلفن های پوش باتن ، وسایل آشپزخانه و بقیه دستگاه های مکانیکی و الکتریکی دیگر خانگی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد .

در استفاده های صنعتی و تجاری ، پوش باتن ها به وسیله یک رابط مکانیکی به هم متصل می شوند که در این حالت فشرده شدن یک دکمه باعث می شود که دکمه دیگر آزاد شود .

در این روش ، یک دکمه توقف ، یک دکمه شروع را مجبور به آزادسازی می کند . این حالت ارتباط در عملیات دستی ساده ای مورد استفاده قرار می گیرد که ماشین و یا فرآیند هیچ جریان الکتریکی ای برای کنترل ندارد.

پوش باتن قارچی چیست ؟

پوش باتن مولر قارچی به دوصورت معمولی و قفل شو ساخته می شود ، شستی های قفل شو از نظر راه اندازی مجدد به سه گروه کششی ، چرخشی یا  و سوئیچ دار یا و از نظر اعلام  سیگنال در مدل های صوتی و نورانی تولید می شوند .

شستی اضطراری را می توان به صورت تکی ، داخل جعبه های استاندارد ، روی ماشین آلات و یا در تابلو برق ها نصب کرد .

در شستی استپ قارچی معمولی مکانیزم قفل وجود ندارد . این شستی ها بعد از تحریک و برداشتن نیروی دست ، توسط فنرهای داخلی به حالت اول برمی گردند ؛ یعنی مدار را خاموش می کنند اما هیچ تضمینی برای راه اندازی مجدد آن ندارند .

پوش باتن با عملکرد چند گانه چه کارایی دارد ؟

این نوع از پوش باتن‌ ها بسیار پر کاربرد و پر طرفدار هستند زیرا نیاز نیست که برای هر مدار فرمان یک پوش باتن را استفاده کرد و از شلوغ شدن و سیم‌ کشی ‌های زمان ‌بر جلوگیری می ‌کند .

پوش باتن با عملگر چندگانه در مقابل پوش باتن با عملگر تک قرار دارد که تنها می ‌تواند برای کنترل یک مدار فرمان مورد استفاده قرار بگیرد.

مکانیزم پوش باتن مولر

یک پوش باتن مولر ، یک مکانیسم سوئیچ ساده برای کنترل برخی فعالیت های یک ماشین یا فرآیند می باشد . دکمه ها به طور کل از یک جنس سخت (معمولا پلاستیک یا فلز) ساخته شده اند .

سطح دکمه ها معمولا یا صاف و مسطح هستند و یا به نحوی طراحی شده اند که دست و انگشت انسان به راحتی بر روی آن ها قرار بگیرد و آن را فشار بدهد .

دکمه ها معمولا به صورت ارادی کار می کنند . اما آن هایی که دقیقا هم به صورت ارادی کار نمی کنند (بر اساس طبیعت فیزیکی شان) نیاز به یک فنر برای برگشتن به حالت قبل از فشرده شدن دارند.

پوش باتن مولر

این قطعات در تابلو های برق صنعتی و مصارف صنعتی بسیار به کار می ‌روند و نحوه عملکرد آن ها به این صورت می باشد که با پذیرش یک نیرو مکانیکی خارجی که معمولاً از طرف کاربر است ، می ‌تواند تغییراتی را در جریان الکتریکی ایجاد کند .

بدنه پوش باتن مولر را بسیار محکم می ‌سازند که معمولاً جنس آن از پلاستیک سخت و فشرده و یا فلز می باشد . سطح روی پوش باتن که به ‌صورت دکمه است را بسیار صاف می ‌سازند تا در زمان فشار دادن و استفاده از آن ، آسیبی به انگشتان دست وارد نشود . سرپوش باتن مولر معمولاً اشکال هندسی دایره یا مربع دارد .

 معرفی فروشگاه اواصنعت

پوش باتن مولر دارای انواع مختلفی می باشد ، یکی از این مدل ها امرجنسی های کله قارچی هستند . امرجنسی کله قارچی با عملکرد قفل مکانیکی ، برای انجام فرمان های اضطراری به کار می رود .

جنس بدنه این محصول پلاستیکی و جنس اتصالات آن آلیاژ نقره می باشد  ولتاژی که برای این محصول در نظر گرفته شده ، در رنج 120 تا 600 ولت AC یا  DC قرار دارد .

کلید های امرجنسی یا قطع اضطراری همان طور که از اسم شان پیدا است ، برای قطع اضطراری در تابلو برق به کار می روند .

شما برای خرید پوش باتن مولر می توانید به سایت معتبر آوا صنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر کالاهای این سایت دیدن نمائید .