کاربرد دستگاه پرورش قارچ

علاوه بر دستگاه پرورش قارچ ، مؤثرترین عامل دمای محیط پیرامون آن است. در ادامه این مقاله به کاربرد دستگاه پرورش قارچ می پردازیم.

چرا باید از مه پاش برای تولید قارچ استفاده کرد؟

مه ساز قارچ یکی از اصلی ترین سیستم های لازم برای پرورش قارچ در سالن می باشد. در سیستم رطوبت ساز قارچ ، پمپ فشار قوی به یک مخزن آب وصل شده و خروجی پمپ وارد نازل مه پاش می شود در آن جا آب به ذرات بسیبار ریز تبدیل می شود و رطوبت لازم برای پرورش قارچ را فراهم می کند. این کاربرد دستگاه پرورش قارچ نقطه قوت در تولیدات انبوه می باشد.
قارچ ها برای رشد مناسب نیاز به محیط مرطوب و تاریک دارند. برای تولید قارچ ، میزان رطوبت 95% لازم است مه پاش قارچ علاوه بر ایجاد رطوبت لازم برای رشد قارچ ها ، کمک می کند تا دما نیز کاهش یابد.
این ها قسمتی از کاربرد دستگاه پرورش قارچ می باشد. دستگاه مه پاش سالن قارچ باید بدون خیس کردن قارچ ها ، رطوبت را ایجاد کند. اگر قطرات ریز آب روی قارچ ها بنشیند ، لکه های قهوه ای روی آن ها ایجاد می کند و جذابیت قارچ ها را برای مشتری کم می کند.

دیگ بخار

در بحث کاربرد دستگاه پرورش قارچ تجهیزات مختلفی به کمک این دستگاه می آیند که عملکرد آن را تقویت می کنند. برای مثال دیگ بخار باعث کنترل دما و حفظ رطوبت سالن‌ های پرورش قارچ می ‌شود و مشکلات روش‌ های قدیمی و هزینه‌ های جانبی ازجمله هزینه برق مصرفی را کاهش می ‌دهد.
کاربرد دستگاه پرورش قارچ در سالن پرورش قارچ کار هیتر را انجام می ‌دهد و تولید بخار نیز کار رطوبت ساز را انجام می ‌دهد.
به این گونه دیگر نیاز به هیتر و رطوبت ساز به ‌طور هم‌ زمان نیست. کاربرد دستگاه پرورش قارچ کار هر دو را با کیفیت بالاتر و هزینه کم تر انجام می ‌دهد. بخار نیز خود می ‌تواند تولید حرارت کند و روی دمای محیط تأثیرگذار باشد.

دستگاه ها و لوازمی که برای سالن تولید قارچ مورد نیاز است :

کولر آبی : برای تولید قارچ دکمه ای از کولر آبی می توان استفاده کرد چون این نوع قارچ به ذرات درشت آب احتیاج دارد و از مه پاش در این مورد نمی توان استفاده نمود.
هیتر : در فصول سرد سال جهت گرمایش سالن و ایجاد دمای مطلوب از هیتر می توان استفاده کرد .
دستگاه کنترل رطوبت : یکی از مهم ترین فاکتور های پرورش قارچ رطوبت مناسب محیط مورد نظر می باشد که توسط ابزارهای الکترونیکی کنترل رطوبت ، کنترل می شود .
تایمر : برای تنظیم میزان خاموش و روشن شدن اجزا و دستگاه های سالن از انواع تایمرها استفاده می کنند.
انواع سم پاش : برای سم پاشی از انواع سم پاش های دستی و اتوماتیک استفاده می شود .

آشنایی با حرفه پرورش قارچ

پیش از خرید دستگاه پرورش قارچ باید نکاتی کلی در خصوص این حرفه دانست . تولید قارچ از شغل هایی است که از ایده تا اجرا و کسب سود همگی در زمانی بسیار کوتاه عملی می شود. برای مثال درباره قارچ دکمه ای باید گفت از زمان ورود کمپوست قارچ (کشت کمپوست که به زمان مخلوط کردن بذر با کمپوست قارچ گفته می شود) تا زمانی که اولین موج که اولین فلش نیز گفته می شود محصول قارچ را برداشت می کنید.
بر خلاف نور، قارچ به دما حساس است و نمی تواند تغییرات دمایی زیادی را تحمل کند. در گونه های مختلف قارچ تفاوت هایی نسبت به دما دیده می شود.

مهم ترین دستگاه در پرورش قارچ

از جمله مهم ترین دستگاه برای پرورش قارچ در سالن های صنعتی و هم چنین در سالن های سنتی دستگاه های رطوبت ساز و مه پاش می باشد.
کاربرد دستگاه پررش قارچ رطوبت ساز و مه پاش دارای اجزای تماما گالوانیزه و ضد زنگ و مقاوم در برابر پوسیدگی بوده و هم چنین علاوه بر جنس گالوانیزه دارای یک لایه پوشش رنگ کوره ای استاتیک و پودری نیز می باشد.
دیگ بخار در پاستوریزه کردن خاک پوششی و هم چنین دیگ اب گرم در گرم کردن سالن ها و دستگاه پرورش قارچ نقش مهم و اساسی دارد.
این ماشین الات صنعت قارچ هم خوانی کاملا مستقیم با دیگر ماشین آلات کارخانه های پرورش قارچ داشته و به راحتی در این سالن ها امکان استفاده دارد.
در پرورش قارچ و دیگر محصولات کشاورزی داشتن خریدار دائمی یک مزیت بزرگ است. تولید کنندگان عمده دستگاه پرورش قارچ همیشه با خریداران عمده در ارتباط هستند و برای فروش محصولات از قبل هماهنگی های لازم را انجام داده اند.

خرید دستگاه پرورش قارچ

شما در این مقاله با کاربرد دستگاه پرورش قارچ آشنا شدید. شما می توانید برای تهیه دستگاه های پرورش قارچ به سایت معتبر آواصنعت مراجعه نمائید و انواع دستگاه ها را تهیه نمائید.