کلید های حرارتی کلید های محافظ موتور هستند که برای قطع جریان بار مورد استفاده قرار می گیرند . در ادامه این مقاله به کلید حرارتی زیمنس می پردازیم .

جریان های مغناطیسی و حرارتی چه تفاوتی با هم دارند ؟

وقتی تحمل اضافه جریان در الکتروموتور ها بالا می رود موتور داغ می کند و که با این حرکت جریان حرارتی اتفاق می افتد و وقتی الکتروموتور در اثر اتصال کوتاه بین دو فاز داغ می کند جریان مغناطیسی به وجود می آید .

عملکر کلید حرارتی به چه صورت است ؟

در جریان عادی جریان مدار از طریق دو کنتاکت به هم وصل می شوند و وارد بوبین می شود و از آن عبور می کند و میدان مغناطیسی ضعیفی به وجود می آید که کاری را انجام نمی دهد .
عبور جریان اتصال کوتاه میدان مغناطیسی شدیدی به وجود می آورد و باعث می شود هسته آهنی حرکت کند و این حرکت ، اهرم قطع را به کار می اندازد .
نیروی مغناطیسی هسته زیاد می شود و تیغه مقابل را به سمت خود خواهد کشید در نتیجه اهرم متصل به کنتاکت بالایی آزاد می شود و توسط فنر دو کنتاکت از هم جدا خواهند شد و مدار قطع می شود .

کلید های حرارتی در چه مواردی به کار می روند ؟

کلید زنی مدارات موتوری ، اولین کاربرد این محصولات می باشد . در کنار این کاربرد ، حفاظت قابل تنظیم برای اضافه بار مغناطیسی و حرارتی ، از دیگر کاربرد های کلید حرارتی زیمنس می باشد .
این قطعات ، هم چنین از الکتروموتور در برابر انواع خطاهای الکتریکی محافظت می ‌کنند . ایجاد تاخیر حرارتی برای روشن شدن موتور به جهت داغ شدن موتور در اثر اضافه ‌بار نیز یکی دیگر از استفاده های این کلید اتوماتیک می باشد .
کلید حرارتی زیمنس دارای تاخیر پاسخی می باشند ، به این ترتیب اجازه می دهد جریان های ورودی زیاد در هنگام شروع موتور جریان یابد .

محافظت کلید های حرارتی چگونه است ؟

موتورهای الکتریکی کاربردهای زیادی دارند و برای هدایت دستگاه های مکانیکی از انواع مختلفی استفاده می شوند ، بنابراین محافظت مناسب از آن ها با MPCB بسیار مهم می باشد .
محافظت در برابر گسل های الکتریکی مانند مدارهای کوتاه ، خطای خط به زمین و گسل های خط به خط. MPCB می تواند هرگونه نقص الکتریکی را که زیر ظرفیت شکست آن باشد را قطع کند.
محافظت از اضافه بار موتور ، هنگامی که یک موتور جریان الکتریکی را بالاتر از مقدار صفحه اصلی خود برای مدت زمان طولانی می کشد . محافظت از اضافه بار معمولاً در MPCB قابل تنظیم می باشد .

کلید حرارتی زیمنس چیست؟

تأخیر حرارتی برای جلوگیری از روشن شدن موتور بلافاصله پس از اضافه بار ، باعث خنک شدن زمان موتور خواهد شد . در صورت روشن بودن موتور می تواند به طور دائمی آسیب ببیند .
برخی از مدل های کلید حرارتی در صورت وجود اضافه بار ، می توانند زمان خنک کننده را وارد کنند و پس از آن موتور به طور خودکار مجدداً راه اندازی می شود .
موتور های برقی تجهیزات گران قیمتی هستند ، بنابراین نقش کلید حرارتی زیمنس بسیار مهم می باشد . اگر یک موتور به درستی محافظت نشود ، ممکن است انجام تعمیرات گران قیمت و یا حتی جایگزینی کامل تجهیزات ضروری باشد .
یک موتور الکتریکی که به اندازه کافی با MPCB محافظت شود ، عمر بسیار طولانی تری خواهد داشت و هزینه های هنگفتی را گردن شما نمی اندازد .
از لحاظ عملکرد ، کلید حرارتی زیمنس شبیه بی‌ متال می باشد. وظیفه هردو ، حفاظت موتور در برابر اضافه جریان است . اما در ساختمان این دو تفاوت‌ هایی وجود دارد که باعث می‌ شود ، ضریب امنیت کلید حرارتی بیش تر از بی‌ متال باشد .
کلید های حرارتی در طیف متنوعی در بازار موجود می باشند . یک یاز بهترین ویژگی هایی که دارند این است که به بسیاری از مدل ها امکان تنظیم رتبه فعلی را می دهند .

معرفی فروشگاه اواصنعت

کلید حرارتی زیمنس با یک کنتاکتور بسیار متداول می باشد تا امکان کنترل خودکار راه اندازی و قطع موتور فراهم شود. این سیستم هم چنین ممکن است شامل دستگاه حفاظت از ولتاژ و تحت ولتاژ باشد که در صورت افت ولتاژ سیستم به میزان قابل توجهی از مقدار نامی ، موتور را جدا می كند .
شما برای خرید کلید حرارتی زیمنس می توانید از سایت معتبر آوا صنعت خریداری نمائید و ضمن خرید می توانید از دیگر محصولات این سایت دیدن نمائید .