کلید مینیاتوری از مدار الکتریکی در برابر جریان غیرمجاز محافظت می کند . در ادامه این مقاله به کلید مینیاتوری اشنایدر می پردازیم .

تیپ کلید مینیاتوری کدامند ؟

دو نکتۀ مهم در استفاده از کلید مینیاتوری انتخاب کیلیدهای مینیاتوری  مناسب با کاربرد مورد نظر و نحوه تست کلید می باشد . کلید مینیاتوری اشنایدر در دو نوع B و C با کاربرد روشنایی و موتوری و در رنج جریان 2 تا 63 آمپر به صورت تک پل ، دو پل ، سه پل و چهار پل در بازار عرضه می شود .

تیپ : B این کلید ها مخصوص روشنایی می باشند و به سرعت در مقابل جریان اضافه واکنش نشان می دهند    .

تیپ : C این کلیدها برای راه اندازی موتورهایی که توان کم دارد و جریان راه اندازی بالایی ندارند مورد استفاده قرار می گیرد .

مشخصات فنی فیوز چیست ؟

کلید مینیاتوری اشنایدر نوعی بریکر یا قطع کننده اتوماتیک مدار می باشد که قابلیت حفاظت اتصال کوتاه و هم چنین حفاظت اضافه بار را دارا می باشد .

کلیدهای مینیاتوری معمولا در رنج جریان از 2 تا 63 آمپر تهیه و تولید می شوند و به صورت تک پل ، دو پل ، سه پل و چهار پل وجود دارند .

کلیدهای مینیاتوری قدرت قطع اتصال کوتاه های مختلفی را دارند که این فاکتور در کلید مینیاتوری اشنایدر از 6 کیلو آمپر شروع خواهد شد .

بسته به نوع بار، کلیدهای مینیاتوری اشنایدر دسته بندی های متفاوتی دارند که بر اساس Curve یا منحنی جریان تعریف می شوند .

هم چنین به لطف طراحی کاربرپسند آن ، نهایت سهولت را برای استفاده ارائه داده است . این کلید های مینیاتوری برای کار در محیط های سخت و کثیف نیز مناسب بوده و با دارا بودن انواع استانداردها ، می توانند جهت حفاظت در انواع مدارات استفاده شوند .

کلید مینیاتوری یا فیوز

کلید مینیاتوری اشنایدر از انواع محصولات شرکت اشنایدر می باشد که یک شرکت فرانسوی می باشد که  در سال  1836 تاسیس  و در سال 1981 گسترش پیدا کرد .

شرکت اشنایدر الکتریک در ابتدا فعالیت خود را در زمینه تولید ماشین آلات سنگین ، صنعت آهن و فولاد و کشتی سازی شروع کرد و سپس زمینه ی فعالیت خود را به مدیریت اتوماسیون و برق تغییر داد .

این کلیدهای مینیاتوری برای جریان های پایین مورد استفاده قرار می گیرد و حداکثر جریانی که از این کلید ها می گذرد 100 آمپر می باشد .

از  نکات مهم کلید های مینیاتوری می توان  به استفاده از آن به جای  فیوزاشاره نمود ،  هم چنین استفاده از کلید مینیاتوری اشنایدر با ولتاژ پایین محافظت کاملی را در یک مدار الکتریکی ایجاد می کند .

نکات ضروری پیش از نصب فیوز

پیش از خرید کلید مینیاتوری نکته بسیار مهمی که در رابطه با نصب این فیوزها اهمیت دارد این است که انواع کلید مینیاتوری اشنایدر به راحتی و به صورت ریلی نصب می شوند در نتیجه در وقت صرفه جویی می شود .

از انواع کلید مینیاتوری اشنایدر برای محافظت از مدار فرمان موتور، افزایش بیش از حد جریان برق DC ،  افزایش جریان نشتی و غیره استفاده می شود و هم چنین بد نیست بدانید با نصب این کلیدها می توانید آن ها را از راه دور نیز کنترل کنید .

عملکرد کلید مینیاتوری اشنایدر حفظ مدارات در برابر جریان های اتصال کوتاه و اضافه بار می باشد که کنترل و حفاظت انسان در برابر تماس غیر مستقیم با سیستم های زمین TN و IT را به عهده دارد .

هم چنین رنج ولتاژ آن ها تا 440 ولت می باشد و حد تحمل جریان در کلید های مینیاتوری اشنایدر 2 تا 63 آمپر می باشد البته این عدد در کلید مینیاتوری اشنایدر تیپ B از 6 تا 32 آمپر است.

معرفی فروشگاه آواصنعت

کنتاکتور اشنایدر از دیگر محصولات اشنایدر الکتریک می باشد که به صورت عمومی در تمامی تابلو های برقی مانند تابلوهای صنایع نفت و گاز پتروشیمی و صنایع مخابرات برای قطع و وصل کردن جریان برق میان مصرف کننده و کلید تغذیه و برای کنترل و فرمان قطع و وصل به موتور های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد .

شما برای خرید کلید های مینیاتوری اشنایدر می توانید به سایت فروشگاهی آواصنعت مراجعه نمائید و ضمن خرید از این سایت می توانید کالاهای دیگر این مجموعه را بررسی کنید .

همچنین شما می توانید برای خرید دستگاه ترموکوپل و سایر لوازم برقی را از این فروشگاه تهیه فرمایید.